Hoiustamise eest pangale peale maksmine võib ka Eestisse jõuda ({{commentsTotal}})

Autor: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

Mujal euroalal suurettevõtted juba maksavad negatiivse hoiuseintressi tõttu raha hoiustamise eest ning selline praktika võib ka Eestisse jõuda, kus see võib mõjutada sadakonda ettevõtet.

Eesti Päevaleht kirjutab, et pankade praeguste plaanide kohaselt ei ähvarda see väike- ja keskmise suurusega ettevõtteid ja eraisikuid.

Ent paljudes pankades on eraisikute arvelduskonto intress nullilähedane ja ka tähtajalise hoiuse poolt vaatab olenevalt pangast vastu nulli või kuni paari protsendi suurune intressitase.

Probleemid said alguse, kui keskpangad kehtestasid pankadele negatiivsed hoiuseintressid ning eesmärk oli, et pangad ei hoiaks keskpangas liigset raha ja pigem laenaksid seda välja, mis elavdaks majandust, kuid sellel on ka negatiivseid mõjusid.

Pankadel istuvad bilansis selgelt hoiused, mis toodavad kahjumit ning suurettevõtete probleem on selles, et riskijuhtimise eesmärkidel on piiritletud varad, millesse tohib raha paigutada ning väga sageli hoitaksegi raha lihtsalt kontodel.

Toimetaja: Marek KuulKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.