Hoiustamise eest pangale peale maksmine võib ka Eestisse jõuda ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

Mujal euroalal suurettevõtted juba maksavad negatiivse hoiuseintressi tõttu raha hoiustamise eest ning selline praktika võib ka Eestisse jõuda, kus see võib mõjutada sadakonda ettevõtet.

Eesti Päevaleht kirjutab, et pankade praeguste plaanide kohaselt ei ähvarda see väike- ja keskmise suurusega ettevõtteid ja eraisikuid.

Ent paljudes pankades on eraisikute arvelduskonto intress nullilähedane ja ka tähtajalise hoiuse poolt vaatab olenevalt pangast vastu nulli või kuni paari protsendi suurune intressitase.

Probleemid said alguse, kui keskpangad kehtestasid pankadele negatiivsed hoiuseintressid ning eesmärk oli, et pangad ei hoiaks keskpangas liigset raha ja pigem laenaksid seda välja, mis elavdaks majandust, kuid sellel on ka negatiivseid mõjusid.

Pankadel istuvad bilansis selgelt hoiused, mis toodavad kahjumit ning suurettevõtete probleem on selles, et riskijuhtimise eesmärkidel on piiritletud varad, millesse tohib raha paigutada ning väga sageli hoitaksegi raha lihtsalt kontodel.

Toimetaja: Marek KuulLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema