Hodorkovski tegi teatavaks Avatud Venemaa toetusega duumasse pürgijad ({{commentsTotal}})

Mihhail Hodorkovski
Mihhail Hodorkovski Autor/allikas: Peter Nicholls/Reuters/Scanpix

Kremli kriitik Mihhail Hodorkovski avalikustas kolmapäeval 19 opositsiooniaktivisti nime, keda ta septembris peetavatel valimistel toetab.

Hodorkovski asutatud liikumine Avatud Venemaa toetab 18. septembri riigiduuma valimistel 19 ning Peterburi linnavolikogu valimistel viit kandidaati.

Kandidaatide seas on president Vladimir Putini vastastes protestides osalenud Maria Baronova (32) ja sandistatud rattur Jaroslav Svjatoslavski (23).

"Mul on väga hea meel, et oleme leidnud võimude põletatud maa taktikast hoolimata meie riigis noori, võimekaid ja poliitiliselt aktiivseid inimesi, kes on valmis tõestama ennast riigiduuma saadiku kandidaatidena," ütles eksiilis elav Hodorkovski Londonist video vahendusel.

Naftafirma Jukos eksjuhi sõnul ei lõpe Avatud Venemaa toetatud projekt duumavalimistega. "Arvestatav hulk neid inimesi siin saavad, kui nad on järjekindlad, tulevikus kahtlemata võimule," ütles Hodorkovski.

"Kas neil valimistel või hiljem, see on minu hinnangul vähem tähtis. Nad on Venemaa tuleviku nägu ja neid mõnda aega tundes saan öelda, et mulle meeldib see nägu palju rohkem kui see, mida tavaliselt teleekraanidel näen," sõnas endine ärimagnaat.

Liberaalsed venelased usuvad, et eelseisvaid duumavalimisi ootab ees võltsimine, ent loodavad Hodorkovski fondilt abi uue põlvkonna poliitikute esilekerkimisel.

Avatud Venemaa koordinaatori Vladimir Kara-Murza sõnul kurdavad inimesed sageli valiku puudumise üle valimistel. See projekt on tema sõnul "samm alternatiivi loomise suunas".

Hodorkovski liitlane Jevgeni Tšitšvarkin, kes on ühe Venemaa suurima mobiiltelefonifirma kaasasutaja, nimetas kandidaate "inimesteks, kes ei karda asju avalikult välja öelda, kel on ühiskondlik vastutustunne ja südametunnistus".

Londonis elav Tšitšvarkin kirjeldas Vene praegust riigiduumat "karjana, mis võtab oma vargalike kätega vastu ühe seaduse teise järel, mis muudavad inimeste elu raskemaks".

Vene kohus mõistis Hodorkovski 2005. aasta mais ja 2010. aasta detsembris maksupettuse, riisumise ja rahapesu eest 14 aastaks vangi. Ta vabanes 2013. aasta 20. detsembril, kui Putin rahuldas tema armuandmispalve, ja ta asus elama Šveitsi.

Hodorkovski teatas 2014. aastal, et on valmis vajadusel Venemaad kriisi ajal juhtima.

Endine ärimagnaat on avaldanud toetust Ukraina Kremli-meelse presidendi Viktor Janukovõtši tagandamisega kulmineerunud Maidani revolutsioonile, ent on öelnud, et ei taha näha Venemaal verist ülestõusu.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema