Simson: Savisaar peab enda kavatsusi volikogule veel tõestama ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhi Kadri Simsoni hinnangul ei pea Edgar Savisaar oma seisukohti erakonna volikogu liikmetele väga tutvustama, kuid tema arvates peab erakonna esimees endiselt tõestama, et soovib päriselt kandidaadiks saada.

Kadri Simson ütles Kuku raadiole antud intervjuus, et Edgar Savisaarel pole vaja erakonna volikogule oma seisukohti presidendikandidaadi kandidaadina palju tutvustada, sest kõik liikmed tunnevad teda väga hästi.

"Põhiliset oodatakse temalt vastust, kas ta võtab sel korral presidendiks kandideerimist tõsiselt, sest varasemalt pole Savisaar soovinud Keskerakonna presidendikandidaat olla, kuna tema jaoks pole see amet olnud piisavalt atraktiivne," märkis Simson.

Keskfraktsioon on senimaani kohtunud Reformierakonna kandidaatide Siim Kallase ja Marina Kaljurannaga ning Simsoni sõnul nii Kallas kui Kaljurand presidendi ametikoha "endale atraktiivseks mõelnud".

"Nad mõlemad võtavad presidendirolli natuke erinevalt aga nad mõlemad võtavad kandideerimist tõsiselt ja seetõttu on Reformierakonnal palju keerulisem olukord kui Keskerakonnal," möönis Simson. Keskfraktsiooni juhi hinnangul võib Reformierakonna fraktsioon Kallase ja Kaljuranna vahel lõheneda ning seetõttu võib mõlemad kandidaadid riigikogus vajaliku toetuseta jääda.

Lisaks sellele kinnitas Simson taas, et keskfraktsioon austab 11. juunil erakonna volikogu poolt langetatud otsust. "Meil tulevad üle Eesti kokku kõik Keskerakonna volinikud ja teevad oma valiku. Kui see otsus on langetatud, siis tuleb edasi minna," sõnas Simson.

Kui volikogu otsustab toetada Savisaart, siis ei hakka riigikogu fraktsiooni liikmed antud otsust küsimuse alla panema, kuna volikogu liikmed teavad nii Savisaarega seotud positiivseid kui ka negatiivseid külgi.

Samas tunnistas Simson, et riigikogus on veel võimalik leida ka parteide ülene ühiskandidaat. "Asjata ei ole riigikogule antud kolm valimisvooru ja ühiskandidaadi leidmine on täiesti võimalik ning mingil määral seda ka otsitakse, sest kui asi läheb valijameestekogusse, kus esitatakse viis kandidaati, siis on see peaaegu nagu loterii," leidis Simson.

Ühtlasi märkis opositsiooni suurima fraktsiooni juht, et kui riigikogus valitaks president ära, siis oleks tegemist täieliku Eesti poliitilise kultuuri muutusega, sest varasemad valitsused pole aastaid enam opositsiooniga ühisosa otsinud.

Toimetaja: Allan Rajavee



Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics