Simson: Savisaar peab enda kavatsusi volikogule veel tõestama ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhi Kadri Simsoni hinnangul ei pea Edgar Savisaar oma seisukohti erakonna volikogu liikmetele väga tutvustama, kuid tema arvates peab erakonna esimees endiselt tõestama, et soovib päriselt kandidaadiks saada.

Kadri Simson ütles Kuku raadiole antud intervjuus, et Edgar Savisaarel pole vaja erakonna volikogule oma seisukohti presidendikandidaadi kandidaadina palju tutvustada, sest kõik liikmed tunnevad teda väga hästi.

"Põhiliset oodatakse temalt vastust, kas ta võtab sel korral presidendiks kandideerimist tõsiselt, sest varasemalt pole Savisaar soovinud Keskerakonna presidendikandidaat olla, kuna tema jaoks pole see amet olnud piisavalt atraktiivne," märkis Simson.

Keskfraktsioon on senimaani kohtunud Reformierakonna kandidaatide Siim Kallase ja Marina Kaljurannaga ning Simsoni sõnul nii Kallas kui Kaljurand presidendi ametikoha "endale atraktiivseks mõelnud".

"Nad mõlemad võtavad presidendirolli natuke erinevalt aga nad mõlemad võtavad kandideerimist tõsiselt ja seetõttu on Reformierakonnal palju keerulisem olukord kui Keskerakonnal," möönis Simson. Keskfraktsiooni juhi hinnangul võib Reformierakonna fraktsioon Kallase ja Kaljuranna vahel lõheneda ning seetõttu võib mõlemad kandidaadid riigikogus vajaliku toetuseta jääda.

Lisaks sellele kinnitas Simson taas, et keskfraktsioon austab 11. juunil erakonna volikogu poolt langetatud otsust. "Meil tulevad üle Eesti kokku kõik Keskerakonna volinikud ja teevad oma valiku. Kui see otsus on langetatud, siis tuleb edasi minna," sõnas Simson.

Kui volikogu otsustab toetada Savisaart, siis ei hakka riigikogu fraktsiooni liikmed antud otsust küsimuse alla panema, kuna volikogu liikmed teavad nii Savisaarega seotud positiivseid kui ka negatiivseid külgi.

Samas tunnistas Simson, et riigikogus on veel võimalik leida ka parteide ülene ühiskandidaat. "Asjata ei ole riigikogule antud kolm valimisvooru ja ühiskandidaadi leidmine on täiesti võimalik ning mingil määral seda ka otsitakse, sest kui asi läheb valijameestekogusse, kus esitatakse viis kandidaati, siis on see peaaegu nagu loterii," leidis Simson.

Ühtlasi märkis opositsiooni suurima fraktsiooni juht, et kui riigikogus valitaks president ära, siis oleks tegemist täieliku Eesti poliitilise kultuuri muutusega, sest varasemad valitsused pole aastaid enam opositsiooniga ühisosa otsinud.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.