Air France'i piloodid kavandavad Euro 2016 ajaks streiki ({{commentsTotal}})

Autor: AFP/Scanpix

Prantsusmaa lennufirma Air France suuruselt teine ametiühing SPAF kutsub üles alustama 11. juunil ehk päev pärast Euroopa jalgpalli meistrivõistluste finaalturniiri Euro 2016 algust kaks kuni neli päeva kestvat streiki, protestimaks valitsuse tööjõureformide vastu.

Eile kohtusid ametiühingu juhid Air France'i tegevjuhiga ning nimetasid seda läbikukkumiseks. Pärast kohtumist andiski SPAF streigihoiatuse, vahendasid Reuters ja The Local.

Ei ole teada, kuidas täpselt kavandatav töökatkestus reisijaid mõjutaks, kuid sellesse ametiühingusse kuulub umbes veerand kõigist pilootidest, seega võib mõju olla märkimisväärne. Lisaks võib SPAFi streik langeda samale ajale kui Air France'i peamise pilootide ametiühingu SNPLi streik. SNPL plaanib juunis kuuepäevast töökatkestust, ent ei ole selle algusaega veel ametlikult välja kuulutanud.

Ametiühingud on kutsunud streikima ligi 12 000 lennundustöötajat, kuid lennundusettevõtted loodavad asja siiski veel viimasel minutil läbirääkimiste teel lahendada.

Eile algas Prantsusmaal ka rongiliiklust halvav raudteetööliste streik, mille lõppu ei ole kindlaks määratud.

10. juunist kuni 10. juulini vältaval Euro 2016 oodatakse osalema umbes 2,5 miljonit jalgpallifänni, kellest 1,5 miljonit tuleb kohale teistest riikidest.

Prantsusmaa president Francois Hollande on öelnud, et ei kavatse streikijate nõudmistele järele anda.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.