Air France'i piloodid kavandavad Euro 2016 ajaks streiki ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Prantsusmaa lennufirma Air France suuruselt teine ametiühing SPAF kutsub üles alustama 11. juunil ehk päev pärast Euroopa jalgpalli meistrivõistluste finaalturniiri Euro 2016 algust kaks kuni neli päeva kestvat streiki, protestimaks valitsuse tööjõureformide vastu.

Eile kohtusid ametiühingu juhid Air France'i tegevjuhiga ning nimetasid seda läbikukkumiseks. Pärast kohtumist andiski SPAF streigihoiatuse, vahendasid Reuters ja The Local.

Ei ole teada, kuidas täpselt kavandatav töökatkestus reisijaid mõjutaks, kuid sellesse ametiühingusse kuulub umbes veerand kõigist pilootidest, seega võib mõju olla märkimisväärne. Lisaks võib SPAFi streik langeda samale ajale kui Air France'i peamise pilootide ametiühingu SNPLi streik. SNPL plaanib juunis kuuepäevast töökatkestust, ent ei ole selle algusaega veel ametlikult välja kuulutanud.

Ametiühingud on kutsunud streikima ligi 12 000 lennundustöötajat, kuid lennundusettevõtted loodavad asja siiski veel viimasel minutil läbirääkimiste teel lahendada.

Eile algas Prantsusmaal ka rongiliiklust halvav raudteetööliste streik, mille lõppu ei ole kindlaks määratud.

10. juunist kuni 10. juulini vältaval Euro 2016 oodatakse osalema umbes 2,5 miljonit jalgpallifänni, kellest 1,5 miljonit tuleb kohale teistest riikidest.

Prantsusmaa president Francois Hollande on öelnud, et ei kavatse streikijate nõudmistele järele anda.

Toimetaja: Karin KoppelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema