India kohus mõistis usurahutuste ajal korraldatud tapatalgutes süüdi 24 inimest ({{commentsTotal}})

Usurahutuste ajal kahjustada saanud hooned Ahmedabadis Indias. Autor: AFP/Scanpix

India kohus mõistis 14 aasta taguste Gujarati massimõrvaga seoses süüdi 24 inimest ja tunnistas 36 kahtlusalust õigeks.

28. veebruaril 2002. aastal alanud usurahutused olid ühed hullemaist India iseseisvuse ajal, vahendas BBC.

Konflikt lahvatas, kui rongipõlengus hukkus 60 hindu palverändurit ning süütamises süüdistati moslemeid. Kättemaksu ihalevad hindude jõugud vägivallatsesid kolm päeva moslemipiirkondades Gujarati ümbruse linnades ja külades, hukkus üle tuhande inimese. Üks jõuk ründas Ahmedabadi linnas Gulbargi elamukompleksi, kus süüdati põlema hulk moslemeid ja nende kodud.

Kohus juhtunu asjus algas 2009. aastal ja üle kuulati 338 tunnistajat. Täna mõistis kohus 11 inimest süüdi mõrvades, teised aga pisemate kuritegudega seoses. Süüdimõistetute hulgas on ka kohaliku hindude paremäärmusliku rühmituse Vishwa Hindu Parishad (VHP) juht.

Toonast osariigi valitsusjuhti ja praegust India peaministrit Narendra Modit on kritiseeritud, et ta ei teinud rahutuste lõpetamiselt piisavalt pingutusi, Modi leiab aga, et ei teinud midagi valesti.

Toimetaja: Karin KoppelKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.