Lätist sai täna OECD 35. liikmesriik ({{commentsTotal}})

Läti lipp. Autor: Siim Lõvi /ERR

Tänasel Majanduskoostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) ministrite kohtumisel Pariisis kirjutasid Läti peaminister Maris Kucinskis ja OECD peasekretär Angel Gurria alla Läti liitumislepingule, millega sai Lätist OECD 35. liikmesriik.

11. mail toetas OECD nõukogu Lätile liitumiskutse esitamist ühehäälselt.

Eesti on OECD 34. liikmesriik olnud alates detsembrist 2010.

OECD kohtumise põhiteemaks olid tootlikkuse kasv ja kestlik areng, Kaljurand tõstis esile digitehnoloogiate rolli

Pariisi kohtumise põhiteemadeks olid tootlikkuse kasvatamine ja kestliku arengu eesmärgid. Samuti räägiti OECD rollist globaalsete standardite kujundajana, organisatsiooni tulevikust ja laienemisest. Eestist osales kohtumisel välisminister Marina Kaljurand.

Esinedes sõnavõtuga kestliku arengu arutelul tõstis Kaljurand esile digitehnoloogiate rolli. "On aeg seada digitehnoloogiad kõrgele kohale kestliku arengu eesmärkide päevakorras. Nutikas interneti ja digitehnoloogiate kasutamine võib aidata oluliselt kaasa majanduse ja inimkonna arengule," rõhutas Kaljurand. Ta lisas, et see on saavutatav vaid koos vastavate reformide läbiviimise ja selge poliitilise juhtimisega.

Kaljuranna sõnul on viimaste aastakümnete jooksul toimunud kiired arengud digitehnoloogiate valdkonnas mõjutanud mitmeid eluvaldkondi. "Ka minu enda riik Eesti on hea näide, kuidas digitehnoloogiad on olnud otsustavaks faktoriks arengu, kasvu, ühiskondliku heaolu ja stabiilsuse kohapealt," ütles Kaljurand.

Välisminister tõi välja, et infotehnoloogia kasutuselevõtt valitsemises ja teenustes lihtsustab inimeste igapäevaelu, tõstab konkurentsivõimet ja aitab hoida kulutustelt kokku. Samas tõdes Kaljurand, et innovatsiooniga kaasnevad riskid ning tuleb alati arvestada sellega, et uued ideed ja lahendused võivad ka läbi kukkuda.

"Kõige olulisem on teha endast kõik, et tagada usaldus inimeste seas. Ilma usalduseta ei ole valitsuse või avaliku sektori poolt pakutavad digitaalsed teenused jätkusuutlikud," ütles välisminister.

Kaljuranna sõnul on lisaks äärmiselt oluline, et inimeste õigused oleksid küberruumis tagatud.

Toimetaja: Laur ViirandMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.