Lätist sai täna OECD 35. liikmesriik ({{commentsTotal}})

Läti lipp.
Läti lipp. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tänasel Majanduskoostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) ministrite kohtumisel Pariisis kirjutasid Läti peaminister Maris Kucinskis ja OECD peasekretär Angel Gurria alla Läti liitumislepingule, millega sai Lätist OECD 35. liikmesriik.

11. mail toetas OECD nõukogu Lätile liitumiskutse esitamist ühehäälselt.

Eesti on OECD 34. liikmesriik olnud alates detsembrist 2010.

OECD kohtumise põhiteemaks olid tootlikkuse kasv ja kestlik areng, Kaljurand tõstis esile digitehnoloogiate rolli

Pariisi kohtumise põhiteemadeks olid tootlikkuse kasvatamine ja kestliku arengu eesmärgid. Samuti räägiti OECD rollist globaalsete standardite kujundajana, organisatsiooni tulevikust ja laienemisest. Eestist osales kohtumisel välisminister Marina Kaljurand.

Esinedes sõnavõtuga kestliku arengu arutelul tõstis Kaljurand esile digitehnoloogiate rolli. "On aeg seada digitehnoloogiad kõrgele kohale kestliku arengu eesmärkide päevakorras. Nutikas interneti ja digitehnoloogiate kasutamine võib aidata oluliselt kaasa majanduse ja inimkonna arengule," rõhutas Kaljurand. Ta lisas, et see on saavutatav vaid koos vastavate reformide läbiviimise ja selge poliitilise juhtimisega.

Kaljuranna sõnul on viimaste aastakümnete jooksul toimunud kiired arengud digitehnoloogiate valdkonnas mõjutanud mitmeid eluvaldkondi. "Ka minu enda riik Eesti on hea näide, kuidas digitehnoloogiad on olnud otsustavaks faktoriks arengu, kasvu, ühiskondliku heaolu ja stabiilsuse kohapealt," ütles Kaljurand.

Välisminister tõi välja, et infotehnoloogia kasutuselevõtt valitsemises ja teenustes lihtsustab inimeste igapäevaelu, tõstab konkurentsivõimet ja aitab hoida kulutustelt kokku. Samas tõdes Kaljurand, et innovatsiooniga kaasnevad riskid ning tuleb alati arvestada sellega, et uued ideed ja lahendused võivad ka läbi kukkuda.

"Kõige olulisem on teha endast kõik, et tagada usaldus inimeste seas. Ilma usalduseta ei ole valitsuse või avaliku sektori poolt pakutavad digitaalsed teenused jätkusuutlikud," ütles välisminister.

Kaljuranna sõnul on lisaks äärmiselt oluline, et inimeste õigused oleksid küberruumis tagatud.

Toimetaja: Laur Viirandproovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics