Hiina president soovib Korea poolsaarel näha rahu ja vaoshoitust ({{commentsTotal}})

Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.
Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping ütles eile Pekingis Põhja-Korea välisministri kohusetäitja Ri Su-yongiga kohtudes, et kõik osapooled peavad Korea poolsaarel näitama üles rahulikkust ja vaoshoitust.

Avalikult kohtumise raames äsjasest Põhja-Korea ebaõnnestunud raketikatsetusest ei räägitud, kuid Xi üleskutset vaoshoitusele peavad analüütikud otseseks vihjeks sellele teemale, vahendasid Yle ja BBC.

Samuti rõhutas president Xi Hiina ja Põhja-Korea sõbralike suhete olulisust.

Jaanuaris Põhja-Korea poolt korraldatud tuumapommikatsetus ning sellele järgnenud raketikatsed on Pekingi ja Pyongyangi suhted varasemast jahedamaks muutnud.

Üheks märgiks jahedatest suhetest Põhja-Korea ja tema ainsa potentsiaalse liitlase vahel on asjaolu, et riigijuht Kim Jong-un pole pärast võimuletulekut 2011. aastal käinud kordagi Hiinas.

Kõigest hoolimata on Hiina Rahvavabariigi näol tegu Põhja-Korea režiimi olulise toetajaga - kuigi Peking toetab ÜRO poolt Pyongyangi suhtes rakendatud sanktsioone, ollakse samal ajal ka Põhja-Korea kõige olulisem kaubanduspartner.

Hiina leplikkuse üheks põhjuseks peetakse seda, et Põhja-Korea senise süsteemi kokkukukkumisel võiksid olla väga ettearvamatud tagajärjed, sealhulgas massiivne põgenikelaine. Samuti ei saa välistada, et Põhja-Korea võiks oma tuumarelva kasutada mingis olukorras ka oma senise liitlase vastu.

Põhja-Korea riigimeedia teataski visiiti puudutava uudise raames, et Kim Jong-un kavatseb jätkata nii riigi majanduse kui ka tuumaprogrammi arendamist. Viimast avaldust omakorda Hiina riigimeedias ei mainitud.

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema