Vabaerakond hakkab esimeest valima: partei on olnud oma sõnumites liiga ümmargune ({{commentsTotal}})

Vabaerakond.
Vabaerakond. Autor/allikas: Vabaerakond

Sel pühapäeval valib Vabaerakond omale uue esimehe. Valikus oleva senise juhi Andres Herkeli ja aseesimehe Jaanus Ojangu vahel maailmavaatelist võitlust ei ole, ütles riigikogu fraktsiooni liige Andres Ammas. Juhatuse liige Mati Ilisson leiab aga, et partei on Herkeli juhtimisel olnud oma sõnumites liiga ümmargune ja vajaks uut arengut.

"Maailmavaateliselt on mõlemad kandidaadid peaaegu sama meelt. Erinevus ja vaidlus erakonna sees käib minu hinnangul selle üle, kes tõhusamalt või erakonna reitingut tõstvamalt erakonda juhiks," ütles Ammas ERR-i uudisteportaalile.

"Mulle isiklikult meeldiks kui erinevatel juhi kandidaatidel oleks teatud maailmavaatelised erinevused. Kui üks ütleks, et läheme natuke konservatiivsemat teed mööda ja teine ütleks, et läheme liberaalsemat teed mööda. Praegu on see natukene kummaline valik, et kumb siis isikuna on erakonnakaaslastele sümpaatsem," lisas Ammas, kes toetab esimehena Andres Herkelit.

"Ma toetan Andrest, sest ma ei näe selget põhjust, miks oleks praegu otstarbekas esimeest vahetada," põhjendas ta.

Herkelit toetab ka Ammase fraktsioonikaaslane Krista Aru, kes parteisse ei kuulu ja on Vabaerakonna toetajaliige. Tema sõnul tunneb ta Herkelit kauem ja seetõttu sooviks teda esimehena näha.

"Ojangu on olnud aseesimees, ta on tubli, edasipüüdlik. Lihtsalt mina tunnen Herkelit nii palju kauem. Ma tunneksin end Herkeliga turvalisemalt," ütles Aru.

Erakond on olnud sõnumites liiga ümmargune

Teisel arvamusel on erakonna juhatuse liige Mati Ilisson. Tema sooviks erakonna eesotsas näha Jaanus Ojangut, sest erakond vajaks uut arengut.

"Võiks anda talle võimaluse. Ma usun, et tal on ka eeldus väga üheselt erakonda liita ja aktiveerida," lausus Ilisson.

"Andres Herkelil on väga tugev poliitiline kogemus ja tugevad küljed, aga erakond praeguses etapis vajaks sellist isikut, kes suudaks organisatsiooni arengusse panustada, kellel on juhtimisalane kogemus ja kes suudab sidustada võimalikult hästi fraktsiooni, juhatuse, piirkonnad ja toimkonnad. Et me jõuaksime ka selgete sõnumiteni ühiskonnale. Minu meelest me oleme oma sõnumites ja väljaütlemistes jäänud liiga ümmarguseks ja ma ei taha, et see trend jätkuks," lõpetas Ilisson.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema