Vabaerakond hakkab esimeest valima: partei on olnud oma sõnumites liiga ümmargune ({{commentsTotal}})

Vabaerakond. Autor: Vabaerakond

Sel pühapäeval valib Vabaerakond omale uue esimehe. Valikus oleva senise juhi Andres Herkeli ja aseesimehe Jaanus Ojangu vahel maailmavaatelist võitlust ei ole, ütles riigikogu fraktsiooni liige Andres Ammas. Juhatuse liige Mati Ilisson leiab aga, et partei on Herkeli juhtimisel olnud oma sõnumites liiga ümmargune ja vajaks uut arengut.

"Maailmavaateliselt on mõlemad kandidaadid peaaegu sama meelt. Erinevus ja vaidlus erakonna sees käib minu hinnangul selle üle, kes tõhusamalt või erakonna reitingut tõstvamalt erakonda juhiks," ütles Ammas ERR-i uudisteportaalile.

"Mulle isiklikult meeldiks kui erinevatel juhi kandidaatidel oleks teatud maailmavaatelised erinevused. Kui üks ütleks, et läheme natuke konservatiivsemat teed mööda ja teine ütleks, et läheme liberaalsemat teed mööda. Praegu on see natukene kummaline valik, et kumb siis isikuna on erakonnakaaslastele sümpaatsem," lisas Ammas, kes toetab esimehena Andres Herkelit.

"Ma toetan Andrest, sest ma ei näe selget põhjust, miks oleks praegu otstarbekas esimeest vahetada," põhjendas ta.

Herkelit toetab ka Ammase fraktsioonikaaslane Krista Aru, kes parteisse ei kuulu ja on Vabaerakonna toetajaliige. Tema sõnul tunneb ta Herkelit kauem ja seetõttu sooviks teda esimehena näha.

"Ojangu on olnud aseesimees, ta on tubli, edasipüüdlik. Lihtsalt mina tunnen Herkelit nii palju kauem. Ma tunneksin end Herkeliga turvalisemalt," ütles Aru.

Erakond on olnud sõnumites liiga ümmargune

Teisel arvamusel on erakonna juhatuse liige Mati Ilisson. Tema sooviks erakonna eesotsas näha Jaanus Ojangut, sest erakond vajaks uut arengut.

"Võiks anda talle võimaluse. Ma usun, et tal on ka eeldus väga üheselt erakonda liita ja aktiveerida," lausus Ilisson.

"Andres Herkelil on väga tugev poliitiline kogemus ja tugevad küljed, aga erakond praeguses etapis vajaks sellist isikut, kes suudaks organisatsiooni arengusse panustada, kellel on juhtimisalane kogemus ja kes suudab sidustada võimalikult hästi fraktsiooni, juhatuse, piirkonnad ja toimkonnad. Et me jõuaksime ka selgete sõnumiteni ühiskonnale. Minu meelest me oleme oma sõnumites ja väljaütlemistes jäänud liiga ümmarguseks ja ma ei taha, et see trend jätkuks," lõpetas Ilisson.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.