Helm ümbrikupalgast: kunagi ei saa kogu maksuraha kätte ({{commentsTotal}})

Marek Helm.
Marek Helm. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Konjunktuuriinstituut hindas, et ümbrikupalkade maksmise tõttu jäi riigil 2015. aastal saamata hinnanguliselt 158 miljonit eurot, maksuameti juhi Marek Helmi sõnul ei olegi võimalik kunagi varimajandust lõplikult likvideerida.

Helm ütles intervjuus Vikerraadiole, et see on arvestuslik number. "Varimajandus on nähtus, mida ükski riik pole suutnud lõpuni vältida. Oleme realistid, riik kunagi kogu maksuraha kätte ei saa."

Ümbrikupalga saajatele või pooldajatele ütleb Helm, et see on lühiajaline võit. Alati tuleb panna kaalukausile, kas tasub teenida raha mustalt ja kaotada seetõttu sotsiaalsetes garantiides.

Maksuamet on võtmas fookusesse riigihanked, mille maht on aastas 4,5 miljardit eurot.

"Kui riigiasutused või kohalikud omavalitsused hangivad kaupu või teenused, siis nad teadvustaks, et teatud hinnatasemest on ainus võimalus konkureerida neil ettevõtjatel, kes petavad," selgitas Helm. "Hanke maht ja eelarve peab olema sel tasemel, et võitja suudab ausalt ära maksta ka maksud."

Toimetaja: Priit LutsPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics