Helm ümbrikupalgast: kunagi ei saa kogu maksuraha kätte ({{commentsTotal}})

Marek Helm. Autor: Postimees/Scanpix

Konjunktuuriinstituut hindas, et ümbrikupalkade maksmise tõttu jäi riigil 2015. aastal saamata hinnanguliselt 158 miljonit eurot, maksuameti juhi Marek Helmi sõnul ei olegi võimalik kunagi varimajandust lõplikult likvideerida.

Helm ütles intervjuus Vikerraadiole, et see on arvestuslik number. "Varimajandus on nähtus, mida ükski riik pole suutnud lõpuni vältida. Oleme realistid, riik kunagi kogu maksuraha kätte ei saa."

Ümbrikupalga saajatele või pooldajatele ütleb Helm, et see on lühiajaline võit. Alati tuleb panna kaalukausile, kas tasub teenida raha mustalt ja kaotada seetõttu sotsiaalsetes garantiides.

Maksuamet on võtmas fookusesse riigihanked, mille maht on aastas 4,5 miljardit eurot.

"Kui riigiasutused või kohalikud omavalitsused hangivad kaupu või teenused, siis nad teadvustaks, et teatud hinnatasemest on ainus võimalus konkureerida neil ettevõtjatel, kes petavad," selgitas Helm. "Hanke maht ja eelarve peab olema sel tasemel, et võitja suudab ausalt ära maksta ka maksud."

Toimetaja: Priit Luts"Suud puhtaks": kuidas kaotada lähisuhtevägivald?

Lähisuhtevägivald. See on kõige varjatum vägivallavorm ja ühtlasi on see Eestis kõige levinum vägivallaliik. Miks on nii, et väga paljude jaoks meie seast on kodu kõige ohtlikum paik, küsis sellenädalane saade "Suud puhtaks".

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.