Allatulistatud MH17 meeskonnaliikmete pered kaebasid lennufirma kohtusse ({{commentsTotal}})

Lennukitükk õnnetuspaigas Donetski regioonis Ida-Ukrainas.
Lennukitükk õnnetuspaigas Donetski regioonis Ida-Ukrainas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ida-Ukraina kohal ligi kaks aastat tagasi allatulistatud Malaysia Airlinesi lennu MH17 kuue meeskonnaliikme perekonnad kaebasid kohtusse lennufirma, süüdistades seda lepingu rikkumises ja hoolimatuses.

Amsterdamist Malaysia pealinna Kuala Lumpurisse teel olnud MH17 kukkus alla, kui teda tabas 2014. aasta juulis Venemaal valmistatud rakett. Hukkusid kõik 298 reisijat ja meeskonnaliiget. Meeskonnaliikmete 11 sugulast esitasid täna kaebuse Kuala Lumpuri ülemkohtusse, süüdistades Malaysia Airline Systemit (MAS) ning selle järglast Malaysia Airlines Berhadi, vahendas Reuters.

"Kaebame nad kohtusse hoolimatuse eest, sest nad ei võtnud tõsiselt hoiatusi neid ähvardada võivate ohtude kohta," ütles perekondi esindav advokaat Balan Nair.

Ohvrite sugulaste väitel rikkus lennufirma lepingut, sest ei suutnud tagada oma meeskonna turvalisust, tervist ja heaolu. Ühtlasi väidavad nad, et MAS ei hinnanud piisavalt riske ja suunas lennu läbi teadaoleva konfliktipiirkonna.

"Kui nad oleksid oma teekonda hoolikamalt valinud, suutnuksid nad seda vältida," nentis Balan.

Malaysia Airlines ei pidanud sobilikuks käimasolevat kohtuasja kommenteerida, kuid tuletas meelde, et Hollandi võimude avaldatud raporti kohaselt vastas MASi tegevus rahvusvahelise tsiviillennundusameti nõudmistele.

Seaduslik võimalus lennuõnnetuse asjus kohtusse pöörduda lõpeb 17. juulil, mil sellest möödub kaks aastat.

Lennul MH17 olnud Austraalia, Uus-Meremaa ja Malaisia päritolu ohvrite perekonnad kaebasid mais Venemaa ja Vladimir Putini Euroopa Inimõiguste kohtusse, süüdistades Venemaa valitsust pardal olnud reisijate eluõiguse rikkumises. Hagis nõuavad ohvrite lähedased iga lennuki pardal olnud reisija kohta Venemaalt 7,2 miljoni dollari väärtuses valuraha.

Eelmisel aastal selgus Hollandi võimude avaldatud raportist, et lennukit tabas BUK-tüüpi õhutõrjesüsteemist tulistatud rakett, kuid uurimistulemustes ei täpsustatud, kes täpselt lõhkepea tulistas.

Toimetaja: Karin KoppelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema