Allatulistatud MH17 meeskonnaliikmete pered kaebasid lennufirma kohtusse ({{commentsTotal}})

Lennukitükk õnnetuspaigas Donetski regioonis Ida-Ukrainas. Autor: Reuters/Scanpix

Ida-Ukraina kohal ligi kaks aastat tagasi allatulistatud Malaysia Airlinesi lennu MH17 kuue meeskonnaliikme perekonnad kaebasid kohtusse lennufirma, süüdistades seda lepingu rikkumises ja hoolimatuses.

Amsterdamist Malaysia pealinna Kuala Lumpurisse teel olnud MH17 kukkus alla, kui teda tabas 2014. aasta juulis Venemaal valmistatud rakett. Hukkusid kõik 298 reisijat ja meeskonnaliiget. Meeskonnaliikmete 11 sugulast esitasid täna kaebuse Kuala Lumpuri ülemkohtusse, süüdistades Malaysia Airline Systemit (MAS) ning selle järglast Malaysia Airlines Berhadi, vahendas Reuters.

"Kaebame nad kohtusse hoolimatuse eest, sest nad ei võtnud tõsiselt hoiatusi neid ähvardada võivate ohtude kohta," ütles perekondi esindav advokaat Balan Nair.

Ohvrite sugulaste väitel rikkus lennufirma lepingut, sest ei suutnud tagada oma meeskonna turvalisust, tervist ja heaolu. Ühtlasi väidavad nad, et MAS ei hinnanud piisavalt riske ja suunas lennu läbi teadaoleva konfliktipiirkonna.

"Kui nad oleksid oma teekonda hoolikamalt valinud, suutnuksid nad seda vältida," nentis Balan.

Malaysia Airlines ei pidanud sobilikuks käimasolevat kohtuasja kommenteerida, kuid tuletas meelde, et Hollandi võimude avaldatud raporti kohaselt vastas MASi tegevus rahvusvahelise tsiviillennundusameti nõudmistele.

Seaduslik võimalus lennuõnnetuse asjus kohtusse pöörduda lõpeb 17. juulil, mil sellest möödub kaks aastat.

Lennul MH17 olnud Austraalia, Uus-Meremaa ja Malaisia päritolu ohvrite perekonnad kaebasid mais Venemaa ja Vladimir Putini Euroopa Inimõiguste kohtusse, süüdistades Venemaa valitsust pardal olnud reisijate eluõiguse rikkumises. Hagis nõuavad ohvrite lähedased iga lennuki pardal olnud reisija kohta Venemaalt 7,2 miljoni dollari väärtuses valuraha.

Eelmisel aastal selgus Hollandi võimude avaldatud raportist, et lennukit tabas BUK-tüüpi õhutõrjesüsteemist tulistatud rakett, kuid uurimistulemustes ei täpsustatud, kes täpselt lõhkepea tulistas.

Toimetaja: Karin KoppelMerejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.