Allikas: Baieri ettevõtjad hoiavad sanktsioonidest kõrvale ja investeerivad peagi Vene majandusse 800 miljonit eurot ({{commentsTotal}})

Baieri liidumaa peaminister Horst Seehofer Moskvas Putiniga kohtumas, 3. veebruar 2016.
Baieri liidumaa peaminister Horst Seehofer Moskvas Putiniga kohtumas, 3. veebruar 2016. Autor/allikas: Alexei Nikolsky/TASS/Scanpix

Uudisteportaali Lenta andmetel kirjutati äsja Münchenis alla leping, mille raames investeerivad sakslased Venemaale 600 miljonit eurot ning seda tehakse viisil, mis võimaldab Euroopa Liidu poolt Venemaa suhtes kehtestatud sanktsioone vältida.

Lenta allika sõnul sõlmiti Münchenis asuva Venemaa peakonsulaadi vahendusel leping Kaluga oblasti kuberneri Anatoli Artamonovi ja ettevõtte Kronospan vahel. lepingu kohaselt hakatakse oblastis tootma puitkiudplaate ning otseinvesteeringud Saksamaalt Kaluga oblastisse ulatuvad 200 miljoni euroni.

Sarnaseid lepinguid sõlmisid Saksa ettevõtjad ka Kaliningradi oblasti ja Baškortostani Vabariigi juhtidega ning seega tehakse värske koostöö raames Venemaale 600 miljoni euro eest investeeringuid.

"Sisuliselt käib jutt võimaluste otsimisest ja leidmisest, kuidas Saksa ettevõtjad saaksid sanktsioonidest hoolimata teha Venemaa majandusse investeeringuid," selgitas Lenta allikas.

Saksamaa ja Venemaa vaheliste majandussuhete taastamine oli ka veebruaris toimunud Baieri liidumaa peaministri Horst Seehoferi Moskva visiidi peamiseks eesmärgiks. Seehofer rääkis otseinvesteeringutest ka kohtudes president Vladimir Putiniga ning kutsus Euroopat üles Vene-vastastest sanktsioonidest loobuma.

Seehoferi näol on tegu liidukantsler Angela Merkeli kristlike demokraatide (CDU) Baieri sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalse Liidu (CSU) juhiga ehk sisuliselt peaks ta olema Merkeli lähedane liitlane. Viimasel ajal on aga Seehofer koos paljude teiste Baieri liidumaa juhtpoliitikutega asunud Merkelit viimase pagulaspoliitika pärast teravalt kritiseerima.

Saksa valitsuse Vene-suhete koordinaator Gernot Erler süüdistas pärast visiiti Seehoferit solidaarsuse puudumises. Ta ütles raadiojaamale Deutschlandfunk, et Moskvale tuleb Minski rahuleppe täitmiseks survet avaldada, mitte jätta muljet ühtsuse puudumisest.

Toimetaja: Laur ViirandLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics