Allikas: Baieri ettevõtjad hoiavad sanktsioonidest kõrvale ja investeerivad peagi Vene majandusse 800 miljonit eurot ({{commentsTotal}})

Baieri liidumaa peaminister Horst Seehofer Moskvas Putiniga kohtumas, 3. veebruar 2016. Autor: Alexei Nikolsky/TASS/Scanpix

Uudisteportaali Lenta andmetel kirjutati äsja Münchenis alla leping, mille raames investeerivad sakslased Venemaale 600 miljonit eurot ning seda tehakse viisil, mis võimaldab Euroopa Liidu poolt Venemaa suhtes kehtestatud sanktsioone vältida.

Lenta allika sõnul sõlmiti Münchenis asuva Venemaa peakonsulaadi vahendusel leping Kaluga oblasti kuberneri Anatoli Artamonovi ja ettevõtte Kronospan vahel. lepingu kohaselt hakatakse oblastis tootma puitkiudplaate ning otseinvesteeringud Saksamaalt Kaluga oblastisse ulatuvad 200 miljoni euroni.

Sarnaseid lepinguid sõlmisid Saksa ettevõtjad ka Kaliningradi oblasti ja Baškortostani Vabariigi juhtidega ning seega tehakse värske koostöö raames Venemaale 600 miljoni euro eest investeeringuid.

"Sisuliselt käib jutt võimaluste otsimisest ja leidmisest, kuidas Saksa ettevõtjad saaksid sanktsioonidest hoolimata teha Venemaa majandusse investeeringuid," selgitas Lenta allikas.

Saksamaa ja Venemaa vaheliste majandussuhete taastamine oli ka veebruaris toimunud Baieri liidumaa peaministri Horst Seehoferi Moskva visiidi peamiseks eesmärgiks. Seehofer rääkis otseinvesteeringutest ka kohtudes president Vladimir Putiniga ning kutsus Euroopat üles Vene-vastastest sanktsioonidest loobuma.

Seehoferi näol on tegu liidukantsler Angela Merkeli kristlike demokraatide (CDU) Baieri sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalse Liidu (CSU) juhiga ehk sisuliselt peaks ta olema Merkeli lähedane liitlane. Viimasel ajal on aga Seehofer koos paljude teiste Baieri liidumaa juhtpoliitikutega asunud Merkelit viimase pagulaspoliitika pärast teravalt kritiseerima.

Saksa valitsuse Vene-suhete koordinaator Gernot Erler süüdistas pärast visiiti Seehoferit solidaarsuse puudumises. Ta ütles raadiojaamale Deutschlandfunk, et Moskvale tuleb Minski rahuleppe täitmiseks survet avaldada, mitte jätta muljet ühtsuse puudumisest.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.