Audiogalerii 2. juunil: Kilgi kriminaalsüüdistusest, Autorollo lahendi viibimisest, varimajandusest ja Saksa parlamendi resolutsioonist ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte 2. juuni sündmustest, mis on uudispäeva kujundanud.

Ettevõtja Rein Kilk sai kriminaalsüüdistuse

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas ettevõtja Rein Kilgile (IRL) kriminaalsüüdistuse AS-i Pere maksejõuetuse põhjustamises, ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina ERR.ee-le

Rein Kilk märkis, et selles heidetakse ette täiesti seaduslikke tehinguid, mistõttu on süüdistus alusetu ja isegi absurdne.

IRL-i esimees Margus Tsahkna ütles aga, et tema hinnangul peaks kriminaalsüüdistuse saanud ettevõtja Rein Kilk vähemasti menetluse ajaks liikmelisuse IRL-is peatama.

Kohus võttis Autorollo süüasjas otsuse tegemiseks lisaaega

Harju maakohus võttis täna Autorollo kriminaalajas otsuse langetamiseks kaks nädalat lisaaega.

Kohtu pressiesindaja Kristina Ots ütles ERR.ee-le, et kohtuotsuse kuulutamine Väino Pentuse ja Siim Roode kriminaalasjas lükkub süüasja suure mahu ja keerukuse tõttu edasi 16. juunile.

Helm ümbrikupalgast: kunagi ei saa kogu maksuraha kätte

Konjunktuuriinstituut hindas, et ümbrikupalkade maksmise tõttu jäi riigil 2015. aastal saamata hinnanguliselt 158 miljonit eurot.

Maksuameti juhi Marek Helmi sõnul ei olegi võimalik kunagi varimajandust lõplikult likvideerida ning seda pole suutnud teha mitte ükski riik.

Saksa parlament kuulutas armeenlaste massimõrva genotsiidiks

Saksamaa parlamendis võeti täna vastu resolutsioon, millega kuulutati 1,5 miljoni armeenlase tapmine Ottomani impeeriumi päevil genotsiidiks.

Türgi valitsuspartei esindaja jõudis juba teatada, et resolutsiooni heaks kiitmine kahjustas tõsiselt Saksa-Türgi suhteid.

Peaminister Binali Yildirim, kes oli varem juba Saksamaad hoiatanud, nentis nüüd, et tegu oli "ajaloolise veaga",

Riik ja EELK maksavad võlausaldajatele Narva Aleksandri kiriku eest 375 000 eurot

Lõplikku otsust veel pole, aga valitsus ja EELK on saavutanud võlausaldajatega on kokkulepe, et Narva Aleksandri kiriku eest makstakse võlausaldajatele 375 000 eurot.

Sellest summast pool tuleb riigieelarvest ja pool maksab EELK, ütles siseminister Hanno Pevkur valitsuse pressikonverentsil.

Taaramäe ei soovi Tour de France'ile minna: seal on kõik nii närviline

Rein Taaramäe sel aastal Prantsusmaa velotuuril osaleda ei soovi ning keskendub selle asemel olümpiamängudeks ja Hispaania velotuuriks.
Tänavu esimest hooaega Katjuša ridades sõitev Taaramäe on teinud kaasa viimased kuus Tour de France'i ja lõpetas neist neli, parimana tuli 2011. aastal 11. koht ja noorte ratturite arvestuses teine koht.

Taaramäe sõnul pole ta Katjušalt selle aasta võistluse osas lõplikku vastust saanud, kuid on palunud ise tiimil end mitte koosseisu arvata. "Olen öelnud tiimile, et palun jätame see aasta vahele," lausus Taaramäe pressikonverentsil Tartus.

Toimetaja: Allan Rajavee, Rene SuurkaevVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema