Audiogalerii 2. juunil: Kilgi kriminaalsüüdistusest, Autorollo lahendi viibimisest, varimajandusest ja Saksa parlamendi resolutsioonist ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte 2. juuni sündmustest, mis on uudispäeva kujundanud.

Ettevõtja Rein Kilk sai kriminaalsüüdistuse

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas ettevõtja Rein Kilgile (IRL) kriminaalsüüdistuse AS-i Pere maksejõuetuse põhjustamises, ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina ERR.ee-le

Rein Kilk märkis, et selles heidetakse ette täiesti seaduslikke tehinguid, mistõttu on süüdistus alusetu ja isegi absurdne.

IRL-i esimees Margus Tsahkna ütles aga, et tema hinnangul peaks kriminaalsüüdistuse saanud ettevõtja Rein Kilk vähemasti menetluse ajaks liikmelisuse IRL-is peatama.

Kohus võttis Autorollo süüasjas otsuse tegemiseks lisaaega

Harju maakohus võttis täna Autorollo kriminaalajas otsuse langetamiseks kaks nädalat lisaaega.

Kohtu pressiesindaja Kristina Ots ütles ERR.ee-le, et kohtuotsuse kuulutamine Väino Pentuse ja Siim Roode kriminaalasjas lükkub süüasja suure mahu ja keerukuse tõttu edasi 16. juunile.

Helm ümbrikupalgast: kunagi ei saa kogu maksuraha kätte

Konjunktuuriinstituut hindas, et ümbrikupalkade maksmise tõttu jäi riigil 2015. aastal saamata hinnanguliselt 158 miljonit eurot.

Maksuameti juhi Marek Helmi sõnul ei olegi võimalik kunagi varimajandust lõplikult likvideerida ning seda pole suutnud teha mitte ükski riik.

Saksa parlament kuulutas armeenlaste massimõrva genotsiidiks

Saksamaa parlamendis võeti täna vastu resolutsioon, millega kuulutati 1,5 miljoni armeenlase tapmine Ottomani impeeriumi päevil genotsiidiks.

Türgi valitsuspartei esindaja jõudis juba teatada, et resolutsiooni heaks kiitmine kahjustas tõsiselt Saksa-Türgi suhteid.

Peaminister Binali Yildirim, kes oli varem juba Saksamaad hoiatanud, nentis nüüd, et tegu oli "ajaloolise veaga",

Riik ja EELK maksavad võlausaldajatele Narva Aleksandri kiriku eest 375 000 eurot

Lõplikku otsust veel pole, aga valitsus ja EELK on saavutanud võlausaldajatega on kokkulepe, et Narva Aleksandri kiriku eest makstakse võlausaldajatele 375 000 eurot.

Sellest summast pool tuleb riigieelarvest ja pool maksab EELK, ütles siseminister Hanno Pevkur valitsuse pressikonverentsil.

Taaramäe ei soovi Tour de France'ile minna: seal on kõik nii närviline

Rein Taaramäe sel aastal Prantsusmaa velotuuril osaleda ei soovi ning keskendub selle asemel olümpiamängudeks ja Hispaania velotuuriks.
Tänavu esimest hooaega Katjuša ridades sõitev Taaramäe on teinud kaasa viimased kuus Tour de France'i ja lõpetas neist neli, parimana tuli 2011. aastal 11. koht ja noorte ratturite arvestuses teine koht.

Taaramäe sõnul pole ta Katjušalt selle aasta võistluse osas lõplikku vastust saanud, kuid on palunud ise tiimil end mitte koosseisu arvata. "Olen öelnud tiimile, et palun jätame see aasta vahele," lausus Taaramäe pressikonverentsil Tartus.

Toimetaja: Allan Rajavee, Rene SuurkaevFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.