Savtšenkot ajab jutt Vene-sanktsioonide leevendamisest vihale ({{commentsTotal}})

Nadia Savtšenko ülemraada saalis.
Nadia Savtšenko ülemraada saalis. Autor/allikas: Gleb Garanich/Reuters/Scanpix

Äsja Venemaa vanglast vabanenud Ukraina rahvasaadik Nadia Savtšenko leiab, et Venemaa presidendile Vladimir Putinile tuleb endiselt avaldada ulatuslikku majanduslikku ja poliitilist survet ning teda ärritab tõsiselt, et Euroopas arutletakse juba Vene-vastaste sanktsioonide leevendamise üle.

"Mind teeb vihaseks, et samal ajal, kui Ukrainas langevad sõdurid, arutatakse Saksamaal sanktsioonide pehmendamist," vahendas Unian Savtšenko sõnu ajalehele Bild.

Üleukrainalise Ühenduse Isamaa ehk Batkivštšõna liige Savtšenko lisas, et Lääs ei peaks sanktsioone mitte leevendama, vaid hoopis karmistama.

"Ma arvan, et maailma peab lõpuks aru saama, et Putini isu ei saa kunagi täis. Ta tahab jälle ja jälle uusi piirkondi ja riike enda kätte haarata," rõhutas ta.

Savtšenko hääletas põhiseaduse muutmise vastu

Ülemraada võttis täna vastu eelnõu, millega muudeti põhiseadust osas, mis puudutab justiitsreformi. 391 registreeritud rahvasaadiku seas hääletas poolt 335 ülemraada liiget. Savtšenko hääletas eelnõu vastu.

"Ma ei ole rahvasaadikuna veel valmis, mul on vähem kogemusi, kui teil, ma saan aru, kuid ma ei ole valmis võtma enda kanda nii vastutusrikast otsust. Ma hääletan põhiseaduse muutmise vastu. Kui on sõda, siis põhiseadust ei torgita," ütles Savtšenko oma kõnes.

Liitumine Minski kontaktgrupiga on Savtšenko sõnul "libauudis"

Lisaks kommenteeris Savtšenko täna ka meedias levinud teateid, justkui võiks ta peagi liituda Minski kontaktgrupiga, et seal vangistatud ukrainlaste asjus läbirääkimisi pidada.

"Minski lepetega tegelevad nelja riigi juhtide administratsiooni esindaja. Mina hetkel Ukraina presidendi administratsioonis tööl ei ole," sõnas ta.

Savtšenko lubas, et juhul, kui talle pakkumine tehakse, on ta valmis sinna minema ja vaatama, kuidas see tööö käib ja kas tal on võimalik, kuidagi kasulik olla.

"Kuid seni pole mulle tehtud mingit ametlikku pakkumist ning seega ei soovi ma praegu neid libauudiseid võimendada ega nende peale aega kulutada," lausus ta lõpetuseks.

31. mail saabus Savtšenko esimest korda ülemraadasse tööle. Legendaarne õhuväelane võttis kõnepuldi küljest maha oma pildiga plakati ning pidas kõne, kus meenutas Maidanil ja Donbassis langenuid. Kõne lõpetas ta hümni laulmisega.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics