Vabaerakonna juhatuse liige: presidendikandidaadi toetuse üle ei saa otsustada vaid fraktsioon ({{commentsTotal}})

Allar Jõks. Autor: Siim Lõvi /ERR

Vabaerakonna juhatuse liige Mati Ilisson ütles, et kuigi Allar Jõksil on palju tugevaid külgi, ei tohiks erakond toetuse andmise otsustamisega kiirustada ja seda ei tohiks teha vaid fraktsiooni tasandil.

"Mina arvan, et see on nii oluline teema, et seda peaks vähemasti otsustama meie esinduskogu tasemel ja sinna kuulub juhatus, fraktsioon, piirkondade juhid ja toimkondade juhid.

Fraktsiooni seisukohta peab ta ettepanekuks tervele organosatsioonile, aga mitte lõplikuks tõeks.

Ta ütles, et kui toetusest teatanud Artur Talvik oleks meediale öelnud, et fraktsioon kiitis heaks kandidatuuri ja läheb seda erakonnas arutama, siis oleks uudis korrektne olnud.

"Tegelikult on ju väärikaid inimesi Eestis veel palju rohkem. Seda peaks analüüsima. /.../ Kõnetada tuleks sellel teemal ikkagi erinevaid sihtrühmi, et me valiksime sellise inimese, keda Eestimaal enamus inimesi toetab, mitte kes on mõnede üksikute poliitiliste jõudude selge soov või unelm," ütles Ilisson.

Ilisson ei olnud nõus ütlema, kas tema Allar Jõksi toetab. "Kui on kaalukausil läbi analüüsitud kõik tugevamad variandid, siis saaks lõpliku arvamuse öelda. ," lausus Ilisson.

"Minul oleks hea meel, kui meie erakond pakuks ka oma inimesi," lisas ta veel.

Ka Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Andres Ammas ütles, et toetuse osas peaks arvamuse kujundama ka juhatus ja esinduskogu.

"Nii palju, kui me oleme erakonna sees seda käsitlenud, on domineerima jäänud seisukoht, et praeguse presidendivalimise süsteemi juures ei ole võimalik klammerduda kindlalt ühe kandidaadi toetamisse või teise kandidaadi vältimisse," ütles Ammas.

Öelda, et Allar Jõks saab Vabaerakonna toetusega arvestada, Ammase sõnul veel ei saa. "Täielikult ei saa seda veel kinnitada, see ei oleks korrektne. Aga see toetus on tõenäoline."

Ammas rääkis, et ta eelistab presidendivalimistel erakondadeülest kandidaati. 

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.