Vabaerakonna juhatuse liige: presidendikandidaadi toetuse üle ei saa otsustada vaid fraktsioon ({{commentsTotal}})

Allar Jõks.
Allar Jõks. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vabaerakonna juhatuse liige Mati Ilisson ütles, et kuigi Allar Jõksil on palju tugevaid külgi, ei tohiks erakond toetuse andmise otsustamisega kiirustada ja seda ei tohiks teha vaid fraktsiooni tasandil.

"Mina arvan, et see on nii oluline teema, et seda peaks vähemasti otsustama meie esinduskogu tasemel ja sinna kuulub juhatus, fraktsioon, piirkondade juhid ja toimkondade juhid.

Fraktsiooni seisukohta peab ta ettepanekuks tervele organosatsioonile, aga mitte lõplikuks tõeks.

Ta ütles, et kui toetusest teatanud Artur Talvik oleks meediale öelnud, et fraktsioon kiitis heaks kandidatuuri ja läheb seda erakonnas arutama, siis oleks uudis korrektne olnud.

"Tegelikult on ju väärikaid inimesi Eestis veel palju rohkem. Seda peaks analüüsima. /.../ Kõnetada tuleks sellel teemal ikkagi erinevaid sihtrühmi, et me valiksime sellise inimese, keda Eestimaal enamus inimesi toetab, mitte kes on mõnede üksikute poliitiliste jõudude selge soov või unelm," ütles Ilisson.

Ilisson ei olnud nõus ütlema, kas tema Allar Jõksi toetab. "Kui on kaalukausil läbi analüüsitud kõik tugevamad variandid, siis saaks lõpliku arvamuse öelda. ," lausus Ilisson.

"Minul oleks hea meel, kui meie erakond pakuks ka oma inimesi," lisas ta veel.

Ka Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Andres Ammas ütles, et toetuse osas peaks arvamuse kujundama ka juhatus ja esinduskogu.

"Nii palju, kui me oleme erakonna sees seda käsitlenud, on domineerima jäänud seisukoht, et praeguse presidendivalimise süsteemi juures ei ole võimalik klammerduda kindlalt ühe kandidaadi toetamisse või teise kandidaadi vältimisse," ütles Ammas.

Öelda, et Allar Jõks saab Vabaerakonna toetusega arvestada, Ammase sõnul veel ei saa. "Täielikult ei saa seda veel kinnitada, see ei oleks korrektne. Aga see toetus on tõenäoline."

Ammas rääkis, et ta eelistab presidendivalimistel erakondadeülest kandidaati. 

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics