Saksamaal vahistati Düsseldorfis rünnakut kavandanud mehed ({{commentsTotal}})

Politseinikud Saksamaal. Illustreeriv foto. Autor: Reuters/Scanpix

Saksamaal vahistati täna kolm Süüriast pärit meest, keda kahtlustatakse Düsseldorfile terrorirünnaku kavandamises.

Saksamaa riigiprokurörid kinnitasid, et vahistatud on kolm Süüria kodanikku: 25-aastane Mahmood B., 27-aastane Hamza C. ning 31-aastane Abd Arahman A.K. Kahtlustatavate kodud on läbi otsitud. Neljas osaline, 25-aastane Saleh A. viibib vahi all Prantsusmaal, vahendas The Local.

Rünnaku sihtmärgiks oli Düsseldorfi kesklinn. Kaks suitsiiditerroristi kavatsesid end õhku lasta Heinrich Heine alleel - avaral tänaval paljude ühistranspordipeatustega, mille seas on ka metroopeatus. Teised kaks ründajat pidid reisijaid tapma lõhkeseadeldiste ja püssidega.

Prokuratuuri andmetel reisisid Saleh A. ja Hamza C. Süüriast Türgisse 2014. aastal pärast seda, kui nende rünnakuplaani olid heaks kiitnud ISISe juhid. Järgmisel aastal suundusid nad Balkanimaade kaudu Saksamaale, kus võtsid ühendust lõhkeseadeldisi hästi tundva Abd Arahman A.K.-ga, kelle ISIS saatis Saksamaale 2014. aasta oktoobris.

Enne kui plaan teoks jõuti teha, andis Saleh A. end tänavu veebruaris ise Prantsusmaa võimudele üles. Seejärel teavitati asjast Saksamaa korrakaitsjaid.

Kõiki nelja süüdistatakse kuriteo sepitsemises. Saleh A., Hamza C. ja Abd Arahman A.K.-d kahtlustatakse ISISe liikmeks olemises, mida Saksamaa käsitleb võõrriigi terroriorganisatsioonina. Mahood B. ühines prokuröride andmetel plaaniga pärast seda, kui teised kolm olid Saksamaale jõudnud, ning teda ähvardab süüdistus terroriorganisatsiooni toetamises.

Saksamaa julgeolekuametid on pikka aega hoiatanud, et nende riik võib olla terroristide sihtmärk.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.