Saksamaal vahistati Düsseldorfis rünnakut kavandanud mehed ({{commentsTotal}})

Politseinikud Saksamaal. Illustreeriv foto.
Politseinikud Saksamaal. Illustreeriv foto. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksamaal vahistati täna kolm Süüriast pärit meest, keda kahtlustatakse Düsseldorfile terrorirünnaku kavandamises.

Saksamaa riigiprokurörid kinnitasid, et vahistatud on kolm Süüria kodanikku: 25-aastane Mahmood B., 27-aastane Hamza C. ning 31-aastane Abd Arahman A.K. Kahtlustatavate kodud on läbi otsitud. Neljas osaline, 25-aastane Saleh A. viibib vahi all Prantsusmaal, vahendas The Local.

Rünnaku sihtmärgiks oli Düsseldorfi kesklinn. Kaks suitsiiditerroristi kavatsesid end õhku lasta Heinrich Heine alleel - avaral tänaval paljude ühistranspordipeatustega, mille seas on ka metroopeatus. Teised kaks ründajat pidid reisijaid tapma lõhkeseadeldiste ja püssidega.

Prokuratuuri andmetel reisisid Saleh A. ja Hamza C. Süüriast Türgisse 2014. aastal pärast seda, kui nende rünnakuplaani olid heaks kiitnud ISISe juhid. Järgmisel aastal suundusid nad Balkanimaade kaudu Saksamaale, kus võtsid ühendust lõhkeseadeldisi hästi tundva Abd Arahman A.K.-ga, kelle ISIS saatis Saksamaale 2014. aasta oktoobris.

Enne kui plaan teoks jõuti teha, andis Saleh A. end tänavu veebruaris ise Prantsusmaa võimudele üles. Seejärel teavitati asjast Saksamaa korrakaitsjaid.

Kõiki nelja süüdistatakse kuriteo sepitsemises. Saleh A., Hamza C. ja Abd Arahman A.K.-d kahtlustatakse ISISe liikmeks olemises, mida Saksamaa käsitleb võõrriigi terroriorganisatsioonina. Mahood B. ühines prokuröride andmetel plaaniga pärast seda, kui teised kolm olid Saksamaale jõudnud, ning teda ähvardab süüdistus terroriorganisatsiooni toetamises.

Saksamaa julgeolekuametid on pikka aega hoiatanud, et nende riik võib olla terroristide sihtmärk.

Toimetaja: Karin KoppelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema