Hispaania töötuse vähenemine võib suurendada valimistel toetust Rajoyle ({{commentsTotal}})

Töötuamet Madridis. Autor: Andrea Comas/Reuters/Scanpix

Hispaania töötus langes mais rohkem kui kunagi varem samal kuul, sest kuurordid palkasid suvise turismihooaja eel töötajaid juurde. See aga võib suurendada uutel valimistel toetust peaministri kohusetäitjale Mariano Rajoyle.

Hispaania töötus on järk-järgult vähenenud pärast majanduslanguse lõppu kolm aastat tagasi, kuid paljudel inimestel on siiski raskusi töö leidmisega ja see tekitab valijate hulgas pahameelt, vahendas Reuters.

Hispaanlased naasevad valimiskastide juurde 26. juunil, sest detsembris toimunud valimistel ei suutnud ükski partei saavutada parlamendis absoluutset enamust ja omavahel erakonnad valitsuskoalitsiooni moodustamises kokkuleppele ei jõudnud.

Detsembris võitis valimised Rajoy juhitud Rahvapartei (PP).

Tööministeeriumi andmetest selgus, et võrreldes aprilliga langes mais töötus 3 protsenti, kukkudes esimest korda pärast kuut aastat alla 4 miljoni piiri 3,89 miljonini. Töötuna oli registreeritud ligi 120 000 inimest vähem.

Töökohti tekkis juurde veidi vähem kui aasta tagasi, kuid enam kui kolmandiku uutest töökohtadest lõid hotellid ja restoranid.

Detsembri valimistel mängis tööjõuturul toimuv suurt rolli.

Seniste küsitluste kohaselt võidab ka seekord valimised PP, kuid ei saavuta taaskord parlamentaarset enamust.

Detsembris tegi neljandik valijaid oma otsuse valimiskampaania viimastel päevadel, mis tähendab, et neid, kes pole otsustanud, saab veenda viimase minutini.

"Kui kampaania loeb, siis need töökohad on tähtsad, eriti PP jaoks, sest see on ainus teema, mille ümber nende kampaania käib," ütles Teneo Intelligence analüütik Antonio Barroso.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.