Hispaania töötuse vähenemine võib suurendada valimistel toetust Rajoyle ({{commentsTotal}})

Töötuamet Madridis.
Töötuamet Madridis. Autor/allikas: Andrea Comas/Reuters/Scanpix

Hispaania töötus langes mais rohkem kui kunagi varem samal kuul, sest kuurordid palkasid suvise turismihooaja eel töötajaid juurde. See aga võib suurendada uutel valimistel toetust peaministri kohusetäitjale Mariano Rajoyle.

Hispaania töötus on järk-järgult vähenenud pärast majanduslanguse lõppu kolm aastat tagasi, kuid paljudel inimestel on siiski raskusi töö leidmisega ja see tekitab valijate hulgas pahameelt, vahendas Reuters.

Hispaanlased naasevad valimiskastide juurde 26. juunil, sest detsembris toimunud valimistel ei suutnud ükski partei saavutada parlamendis absoluutset enamust ja omavahel erakonnad valitsuskoalitsiooni moodustamises kokkuleppele ei jõudnud.

Detsembris võitis valimised Rajoy juhitud Rahvapartei (PP).

Tööministeeriumi andmetest selgus, et võrreldes aprilliga langes mais töötus 3 protsenti, kukkudes esimest korda pärast kuut aastat alla 4 miljoni piiri 3,89 miljonini. Töötuna oli registreeritud ligi 120 000 inimest vähem.

Töökohti tekkis juurde veidi vähem kui aasta tagasi, kuid enam kui kolmandiku uutest töökohtadest lõid hotellid ja restoranid.

Detsembri valimistel mängis tööjõuturul toimuv suurt rolli.

Seniste küsitluste kohaselt võidab ka seekord valimised PP, kuid ei saavuta taaskord parlamentaarset enamust.

Detsembris tegi neljandik valijaid oma otsuse valimiskampaania viimastel päevadel, mis tähendab, et neid, kes pole otsustanud, saab veenda viimase minutini.

"Kui kampaania loeb, siis need töökohad on tähtsad, eriti PP jaoks, sest see on ainus teema, mille ümber nende kampaania käib," ütles Teneo Intelligence analüütik Antonio Barroso.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema