Rootsis saadeti terroriakti kavandanud endine tudeng vangi ({{commentsTotal}})

Illustreeriv foto. Autor: Reuters/Scanpix

Rootsi kohus mõistis enesetapurünnakut kavandanud 20-aastase endise pedagoogikaüliõpilase viieks aastaks trellide taha.

Aydin Sevigin vahistati veebruaris kahtlustatuna katses pommi valmistada, vahendas The Local.

Politsei leidis tema kodu läbiotsimisel kuus pudelit atsetooni, toruteipi, mobiiltelefoni ja püssikuule. Samuti olid juhtumis tõenditeks jõulutulede ostmise kviitung ja valvekaamera salvestus, kus on näha Sevigini Ikeast kiirkeedupotti soetamas.

Stockholmi jõukas linnaosas Danderydis üles kasvanud mees ei võtnud süüdistusi omaks, kuid keeldus selgitamast, miks ta oli pommi valmistamiseks vajalikke asju ostnud.

Täna mõistis Stockholmi Attunda piirkonnakohus Sevigini süüdi terroristliku kuriteo kavandamises ja saatis ta viieks aastaks vangi. Kuna kurjategija on alla 21aastane, vähendas kohus karistust ühe aasta võrra.

"Ei ole teada, milline oleks olnud rünnaku sihtmärk. Me usume aga, et seda tüüpi šarpnelli lõhkemine oleks võinud Rootsis kahju tekitada ning sellise pommi eesmärk pidi olema hirmu külvamine viisil, millele viitavad terrorismi puudutavad seadused," teatas kohtu eesistuja Mikael Swahn.

Sevigini sugulased teavitasid politseid juba mitu kuud enne mehe vahistamist, et on tema pärast mures. Sevigin kadus seejärel ära ning ta peatati kahel korral Türgis. Esimesel korral õnnestus tal Kreekasse pöörduda, teisel korral aga lennutati Istanbulist tagasi Rootsi, kuid usutavasti oli tal plaan minna Süüriasse ja liituda ISISega.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.