Rootsis saadeti terroriakti kavandanud endine tudeng vangi ({{commentsTotal}})

Illustreeriv foto.
Illustreeriv foto. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Rootsi kohus mõistis enesetapurünnakut kavandanud 20-aastase endise pedagoogikaüliõpilase viieks aastaks trellide taha.

Aydin Sevigin vahistati veebruaris kahtlustatuna katses pommi valmistada, vahendas The Local.

Politsei leidis tema kodu läbiotsimisel kuus pudelit atsetooni, toruteipi, mobiiltelefoni ja püssikuule. Samuti olid juhtumis tõenditeks jõulutulede ostmise kviitung ja valvekaamera salvestus, kus on näha Sevigini Ikeast kiirkeedupotti soetamas.

Stockholmi jõukas linnaosas Danderydis üles kasvanud mees ei võtnud süüdistusi omaks, kuid keeldus selgitamast, miks ta oli pommi valmistamiseks vajalikke asju ostnud.

Täna mõistis Stockholmi Attunda piirkonnakohus Sevigini süüdi terroristliku kuriteo kavandamises ja saatis ta viieks aastaks vangi. Kuna kurjategija on alla 21aastane, vähendas kohus karistust ühe aasta võrra.

"Ei ole teada, milline oleks olnud rünnaku sihtmärk. Me usume aga, et seda tüüpi šarpnelli lõhkemine oleks võinud Rootsis kahju tekitada ning sellise pommi eesmärk pidi olema hirmu külvamine viisil, millele viitavad terrorismi puudutavad seadused," teatas kohtu eesistuja Mikael Swahn.

Sevigini sugulased teavitasid politseid juba mitu kuud enne mehe vahistamist, et on tema pärast mures. Sevigin kadus seejärel ära ning ta peatati kahel korral Türgis. Esimesel korral õnnestus tal Kreekasse pöörduda, teisel korral aga lennutati Istanbulist tagasi Rootsi, kuid usutavasti oli tal plaan minna Süüriasse ja liituda ISISega.

Toimetaja: Karin KoppelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema