Prantsusmaa kuulutab üleujutuspiirkondades välja looduskatastroofi ({{commentsTotal}})

Üleujutus Pariisis. Autor: LaurentVu/SIPA

Prantsusmaa kuulutab piirkondades, mida on viimastel päevadel tabanud suured üleujutused, välja looduskatastroofi, ütles president Francois Hollande.

Osad Prantsusmaa linnad kannatavad aastakümnete kõige rängemate üleujutuste käes, vahendas BBC.

Looduskatastroogi väljakuulutamine võimaldab eraldada tulvadega võitlemiseks lisaraha.

Pariisis Seine'i jõe veetase järjest tõuseb. Selle tõttu suleti linnas metroo.

Tugevad vihmasajud on tabanud ka Saksamaad ja Austriat. Kokku on hukkunud vähemalt kümme inimest, neist enamik Saksamaal.

Ilmaprognoosi kohaselt jätkub sadu ka nädalavahetusel ja ulatub Prantsusmaast Ukrainani. Osades piirkondades sajab mõne tunniga alla lausa 50 mm vihma.

Toimetaja: Merili Nael"Suud puhtaks": kuidas kaotada lähisuhtevägivald?

Lähisuhtevägivald. See on kõige varjatum vägivallavorm ja ühtlasi on see Eestis kõige levinum vägivallaliik. Miks on nii, et väga paljude jaoks meie seast on kodu kõige ohtlikum paik, küsis sellenädalane saade "Suud puhtaks".

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.