Saksa sõjaväeatašee: NATO ei vaena Venemaad, vaid kaitseb Baltimaid ({{commentsTotal}})

NATO liikmesriikide lipud Brüsselis.
NATO liikmesriikide lipud Brüsselis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

NATO peab Venemaad partneriks, kuid kardab Venemaaga piirnevate Eesti, Läti, ja Leedu pärast, ütles Venemaale lähetatud sõjaväeatašeede korpuse vanem, Saksa brigaadikindral Rainer Schwalb.

"Võin veendumusega öelda, et NATO ei käsitle Venemaad sõjalise või poliitilise vastasena. NATO on alati öelnud ja räägib ka edaspidi, et Venemaad käsitletakse partnerina. Asi on selles, et NATO praegu rakendavad meetmed ei ole ennetavad, vaid kindlustavad riike, kes kuuluvad sellesse sõjalis-poliitilisse blokki, anneksiooni eest, nagu see juhtus Krimmiga," ütles Schwalb ajakirjanikele Astrahhanis Euroopa riikide sõjaväeatašeede kohtumisel oblasti juhtkonnaga.

"NATO tegutseb kahes suunas. Esiteks, kaitseb Venemaa eest sellega piirnevaid riike nagu Eesti, Läti, ja Leedu. Saas püüab NATO säilitada Venemaaga heanaaberlikke suhteid ja maandada pingeid," lisas kindral.

Sõjaväeatašeede delegatsioon on Astrahani oblastis sõprusvisiidil. Neljapäeval vaatasid atašeed linna, külastasid muuseum-kaitseala ja kohtusid oblastivõimudega.

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics