Saksa sõjaväeatašee: NATO ei vaena Venemaad, vaid kaitseb Baltimaid ({{commentsTotal}})

NATO liikmesriikide lipud Brüsselis. Autor: Reuters/Scanpix

NATO peab Venemaad partneriks, kuid kardab Venemaaga piirnevate Eesti, Läti, ja Leedu pärast, ütles Venemaale lähetatud sõjaväeatašeede korpuse vanem, Saksa brigaadikindral Rainer Schwalb.

"Võin veendumusega öelda, et NATO ei käsitle Venemaad sõjalise või poliitilise vastasena. NATO on alati öelnud ja räägib ka edaspidi, et Venemaad käsitletakse partnerina. Asi on selles, et NATO praegu rakendavad meetmed ei ole ennetavad, vaid kindlustavad riike, kes kuuluvad sellesse sõjalis-poliitilisse blokki, anneksiooni eest, nagu see juhtus Krimmiga," ütles Schwalb ajakirjanikele Astrahhanis Euroopa riikide sõjaväeatašeede kohtumisel oblasti juhtkonnaga.

"NATO tegutseb kahes suunas. Esiteks, kaitseb Venemaa eest sellega piirnevaid riike nagu Eesti, Läti, ja Leedu. Saas püüab NATO säilitada Venemaaga heanaaberlikke suhteid ja maandada pingeid," lisas kindral.

Sõjaväeatašeede delegatsioon on Astrahani oblastis sõprusvisiidil. Neljapäeval vaatasid atašeed linna, külastasid muuseum-kaitseala ja kohtusid oblastivõimudega.

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.