ÜRO lisas Saudi Araabia juhitud koalitsiooni musta nimekirja ({{commentsTotal}})

ÜRO Julgeolekunõukogu Autor: Mike Segar/Reuters/Scanpix

ÜRO peasekretär Ban Ki-moon teatas neljapäeval, et maailmaorganisatsioon lisas Saudi Araabia juhitud koalitsiooni laste õiguste rikkujate musta nimekirja.

Bani sõnul on põhjuseks Jeemenis korraldatavad õhurünnakud, milledes on ÜRO andmetel hukkunud sadu lapsi.

Saudi Araabia juhitud liitlased toetavad Jeemeni valitsust võitluses huthimässlistega, kes on samuti mustas nimekirjas ära toodud. Huthimässulised kasutavad ÜRO informatsioonil muu hulgas lapssõdureid.

Maailmaorganisatsiooni hinnangul on Jeemeni laste olukord halvenenud pidevalt 2014. aastast alates. Eelmisel aastal viiekordistus lapssõdurite arv ning õhurünnakutes hukkunud ja vigastatud laste arv kuuekordistus võrreldes üleeelmise aastaga.

Jeemenis sai eelmisel aastal surma 785 ja haavata 1168 last.

Koalitsioon hoiatas vastulöögi eest, kui kaugmaarakettide tulistamine jätkub.

Jeemeni konfliktis on vastamisi valitsusväed, keda toetab saudide juhitav koalitsioon, ning šiiamässulised huthid, keda toetavad ekspresident Ali Abdullah Saleh'le lojaalsed väed.

Aprilli keskpaigas Kuveidis alanud rahukõnelused ei ole seni tulemusi andnud.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS"Suud puhtaks": kuidas kaotada lähisuhtevägivald?

Lähisuhtevägivald. See on kõige varjatum vägivallavorm ja ühtlasi on see Eestis kõige levinum vägivallaliik. Miks on nii, et väga paljude jaoks meie seast on kodu kõige ohtlikum paik, küsis sellenädalane saade "Suud puhtaks".

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.