Venezuela valimisamet venitab otsusega opositsiooni petitsiooni üle ({{commentsTotal}})

Venezuela president Nicolas Maduro.
Venezuela president Nicolas Maduro. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Venezuela valimisnõukogu (CNE) lükkas neljapäeval edasi otsuse opositsiooni taotluse kohta korraldada enne aasta lõpu tagasikutsumisreferendum president Nicolás Maduro suhtes.

CNE-lt oodati otsust opositsiooni esialgse taotluse ja 1,8 miljoni allkirja üle referendumi esilekutsumiseks.

Opositsiooni pressiesindaja Jesús Torrealba ütles varsti pärast seda, kui neljapäevale kavandatud valimisnõukogu ja opositsiooni esindajate kohtumine pidi algama, et valimisvõimud lükkasid selle määramata ajaks edasi.

Parlamendienamust omav opositsioon hoiatas kolmapäeval rahutuste eest, kui võimud ei luba tagasikutsumisreferendumi korraldamist veel sel aastal.

"Kutsume venezuela rahvast rahulikkusele," ütles Torrealba ajakirjanikele, lisades, et opositsioonikoalitsioon Demokraatliku Ühtsuse Ümarlaud (MUD) korraldab "seninägematu olukorra" üle erakorralise kohtumise.

Opositsioon süüdistab CNE-d viivitamises eesmärgiga Madurot kaitsta. Presidendi toetajate sõnul sisaldab opositsiooni petitsioon kümneid tuhandeid võltsitud allkirju.

Kui CNE peaks 2. mail esitatud taotluse heaks kiitma, ootab opositsiooni ees pikk ja käänuline tee referendumi korraldamiseks.

Valimisnõukogu peab taotluse läbiminemiseks tunnistama kehtivaks vähemalt 200 000 allkirja.

Kui valimisnõukogu kiidab opositsiooni esialgse petitsiooni heaks, palutakse allakirjutanutel kinnitada füüsiliselt oma otsust ja tõestada sõrmejälje analüüsi põhjal oma isikut.

Seejärel peab opositsioon koguma referendumi esilekutsumiseks vajaliku teise petitsiooni jaoks neli miljonit allkirja.

Maduro ametist kõrvaldamiseks peaks referendumil presidendi vastu hääletama rohkem kui 7,5 miljonit inimest, kes 2013. aasta aprilli presidendivalimistel Madurot toetasid.

Maduro vastased loodavad korraldada referendumi enne 10. jaanuari. Referendumi korraldamise korral pärast seda läheks võim Maduro tagandamise järel asepresident Aristóbulo Istúrizile. Opositsioon tahab seda stsenaariumit vältida.

Venezuela sotsialistlik valitsus on raskustes riigi naftal baseeruva majanduse kokkuvarisemise tõttu. Opositsioon saavutas jaanuaris kontrolli 167-liikmelise parlamendi üle ja on lubanud presidendi enne tema ametiaja lõppu 2019. aastal ametist kõrvaldada.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema