Vange meelitatakse suitsetamisest loobuma banaani, õuna ja pirniga ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Eesti vanglates on algas mais tervisliku eluviisi motivatsiooniprogramm, et valmistada vange ette 1. novembriks, mil kõik vanglad peaksid olema suitsetamisest vabad.

Postimees kirjutab, et vangidele, kes ei suitseta, pakutakse võimalust tavapärasest rohkem sportida ning pakutakse neile ka rohkem puuvilju, samuti on vanglate raamtukogudes võimalik lugeda üllitisi suitsetamisest loobumise kohta ning saada abi nõustajatelt.

Tartu vanglas saavad näiteks mittesuitsetajatest vangid sportimiseks lisaaega kuni 50 minutit ning õhtusöögi kõrvale antakse neilke olenevalt päevast juurde kas õun, pirn või banaan.

Tallinna vanglas pakutakse kinnipeetavatele aga puuviljade asemel juurvilja või pähkleid ning lisasportmise võimaluse asemel tervisepäevi ja pikaajalisi kokkusaamisi pereliikmetega.

Tartu vanglas on terviseprogrammiga liitunud 470 vangi 975-st ning kui aprilli alguses oli kinnipeetvate hulgas mittesuitsetajaid 28 protsenti, siis praegusewks on nende hulk 48 protsenti.

Toimetaja: Marek KuulMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema