Vange meelitatakse suitsetamisest loobuma banaani, õuna ja pirniga ({{commentsTotal}})

Autor: RIA Novosti/Scanpix

Eesti vanglates on algas mais tervisliku eluviisi motivatsiooniprogramm, et valmistada vange ette 1. novembriks, mil kõik vanglad peaksid olema suitsetamisest vabad.

Postimees kirjutab, et vangidele, kes ei suitseta, pakutakse võimalust tavapärasest rohkem sportida ning pakutakse neile ka rohkem puuvilju, samuti on vanglate raamtukogudes võimalik lugeda üllitisi suitsetamisest loobumise kohta ning saada abi nõustajatelt.

Tartu vanglas saavad näiteks mittesuitsetajatest vangid sportimiseks lisaaega kuni 50 minutit ning õhtusöögi kõrvale antakse neilke olenevalt päevast juurde kas õun, pirn või banaan.

Tallinna vanglas pakutakse kinnipeetavatele aga puuviljade asemel juurvilja või pähkleid ning lisasportmise võimaluse asemel tervisepäevi ja pikaajalisi kokkusaamisi pereliikmetega.

Tartu vanglas on terviseprogrammiga liitunud 470 vangi 975-st ning kui aprilli alguses oli kinnipeetvate hulgas mittesuitsetajaid 28 protsenti, siis praegusewks on nende hulk 48 protsenti.

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.