Trump: Hillary Clinton tuleb vangi panna ({{commentsTotal}})

Donald Trump 2. juunil San José's.
Donald Trump 2. juunil San José's. Autor/allikas: Lucy Nicholson/Reuters/Scanpix

Vabariiklasest presidendikandidaat Donald Trump vastas Demokraatliku Partei kandidaadiks pürgiva Hillary Clintoni teravale kriitikale arvamusavaldusega, et endine riigisekretär peaks viibima praegu hoopis vanglas.

"Mäletate, kui ma ütlesin, et ma olen inimene, kes lööb alati vastu? Seda ma olen. Pärast seda, mis ta (Clinton - Toim.) täna minu kohta oma võltsis kõnes ütles - see oli minu vastu suunatud palgamõrv - ütlen ma seda: Hillary Clinton peab vanglasse minema," rääkis Trump The Hilli teatel neljapäeva õhtul Californias San José's.

Kinnisvaramagnaadist vabariiklase arvates toetas Clinton president Barack Obama poolt sõlmitud Iraani tuumalepet vaid seetõttu, et kartis oma e-kirjade skandaali pärast vanglakaristust. "Ükskõik, mida ka Obama ei sooviks, läheb Clinton sellega alati kaasa. Ja teate miks? Ta kardab vanglasse sattumist!" rõhutas Trump.

Trump tuletas meelde, et 2008. aasta demokraatide eelvalimiste ajal oli Obama ja Clintonite vastasseis väga terav ning vabariiklase hinnangul oli tegu otsese vihkamisega.

"Ainus põhjus, miks Clinton niimoodi käitub, miks ta on lasknud end niivõrd vasakule tirida, on - uskuge mind - see, et ta tõesti ei taha e-kirjade pärast vanglasse sattuda," jätkas ta.

"Kutid, ausõna, ta on täiesti süüdi, kaelani mülkas," lausus Trump. "Asjaolu, et tal üldse lastakse presidendivalimistest osa võtta, on häbiks Ameerika Ühendriikidele, see on meie riigile häbiväärne."

USA Demokraatliku Partei presidendikandidaadiks pürgiv Hillary Clinton pidas eile California osariigis San Diegos kõne, mille raames tegi ta väga teravat kriitikat Trumpi välispoliitiliste väljaütlemiste aadressil.

Clintoni kõne oli tema tavapärasest retoorikast märkimisväärselt jõulisem ning analüütikute hinnangul näitas endine välisminister, et on igati võimeline kinnisvaramagnaadiga verbaalset duelli pidama. CNN nentis oma artiklis, et "linna on saabunud uus Hillary Clinton". 

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema