Roolijoodikut kaitsma asunud reisikaaslased solvasid politseinikke ({{commentsTotal}})

Politseiautod. Autor: Postimees/Scanpix

Raplamaal tabas politseipatrull teisipäeval roolijoodiku, kelle autos olnud joobes kaaslased solvasid korravalvureid, mistõttu politseinikud toimetasid seltskonna arestimajja.

Teisipäeval kell 21 sai politsei teate võimalikust joobes juhist Kehtna alevikus ning patrullpolitseinikel õnnestus joobes juhi sõiduk Keava alevikus peatada. Kontrollimine näitas, et juht oli tarvitanud alkoholi.

Joobes roolikeerajaga olid autos mees ja naine, kes olid rahulolematud, et politsei nende teekonna lõpetas ning solvasid töökohustusi täitnud politseinikke.

"Mõlemad kaasreisijad väljendasid häälekalt oma pahameelt ja neid ei tundunud põrmugi häirivat fakt, et nende juht on tõsises joobes ning ka neile ohtlik," ütles Rapla politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Jaan Aas.

Ametnikke solvanud mees ja naine toimetati arestikambrisse peatäit välja magama.

Kolmapäeval karistas Pärnu maakohus politseinikke solvanud meest rahatrahvi ja naist viiepäevase arestiga.

"Täname inimest, kes meid joobes juhist teavitas ja muutis sellega meie liikluspilti turvalisemaks. Julgustame inimesi seda ka edaspidi tegema," ütles Aas.

Alkoholi või narkootikumide mõju all sõitnud juhid on tänavu põhjustanud 55 õnnetust. Joobes juhtide süül toimunud õnnetustes on hukkunud üks ja viga saanud 82 inimest.

Toimetaja: Marek KuulTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.