Videod: Trumpi kampaaniaürituse ajal puhkesid taas kokkupõrked ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
9 pilti
Foto: San Jose, rahutused Donald Trumpi kampaaniaürituse ajal. Autor: AFP/Reuters/Scanpix

Samal ajal, kui vabariiklasest presidendikandidaat Donald Trump California osariigis San José's kõnet pidas, leidsid linnatänavatel aset vihased kokkupõrked tema toetajate ja vastaste vahel.

Ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias avaldatud fotodel ja videotes on näha, kuidas vastuolulise kandidaadi vastu meelt avaldama tulnud inimesed kinnisvaramagnaadi toetajatega käsitsi kokku lähevad. Videotes on ka näha, kuidas korra tagamiseks läheb vaja üha rohkem märulipolitseinikke, vahendasid Reuters, the Guardian ja teised.

Sajad meeleavaldajad kandsid Mehhiko lippe ning karjusid Trumpi-vastaseid hüüdlauseid. Samuti põletati Trumpi kampaania käigus jagatavaid mütse ning vähemalt ühel juhul pandi põlema ka USA lipp. Mingil hetkel asus osa meeleavaldajatest ka Trumpi toetajaid ründama, viimaste hulgas leidus ka olulisel määral vastuhakkajaid ning neid, kes vastaspoolt hea meelega provotseerisid.

Samal ajal konverentsikeskuses kõnet pidades lubas Trump taas kord, et ehitab Mehhiko piirile kõrge müüri, mille mehhiklased ise kinni maksma peavad.

Trumpi kampaaniaüritustega kaasneb viimasel ajal üha rohkem vägivalda ning märtsis jäeti üks Chicagos toimuma pidanud üritus kokkupõrgete tagajärjel üldse ära. Praegu on kampaania jõudnud Californiasse, kus elab palju Ladina-Ameerika päritolu inimesi, kelle aadressil on Trump korduvalt solvanguid teele saatnud.

Trumpi tõenäolise vastaskandidaadi, demokraat Hillary Clintoni kampaaniajuht John Podesta teatas oma Twitteri-kontol kommentaariks, et vägivald ükskõik millise kandidaadi toetajate vastu on vastuvõetamatu.

Linnapea: mingil hetkel peab Trump vastutama hakkama

"Meie politseinikud on olnud äärmiselt julged ja täitnud oma ülesandeid professionaalselt," ütles San José linnapea Sam Liccardo.

Demokraat Liccardo, kes on avalikult toetanud Clintonit, kritiseeris Trumpi selle eest, et viimane saabub linnadesse, ässitab ja tekitab probleeme, millega siis korrakaitsjad tegelema peavad.

"Mingil hetkel peab Donald Trump hakkama vastutama oma kampaania vastutustundetute sammude eest," leidis ta.

7. juunil saab läbi eelvalimiste protsess, kui eelvalimised toimuvad kokku 6 osariigis - Californias, Montanas, New Jersey'is, New Mexicos, Lõuna-Dakotas ning vabariiklastel ka Põhja-Dakotas. Donald Trump on oma partei presidendikandidaadi koha juba kindlustanud, sest vajalik delegaatide arv on käes ja ühtegi vastaskandidaati tal enam ei ole. Sisuliselt on ka Clinton kindlustanud endale oma erakonna kandidaadi tiitli, sest temaga konkureerival Vermonti senaatoril Bernie Sandersil reaalsed võiduvõimalused juba puuduvad. 

Toimetaja: Laur ViirandMerejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.