Videod: Trumpi kampaaniaürituse ajal puhkesid taas kokkupõrked ({{commentsTotal}})

Samal ajal, kui vabariiklasest presidendikandidaat Donald Trump California osariigis San José's kõnet pidas, leidsid linnatänavatel aset vihased kokkupõrked tema toetajate ja vastaste vahel.

Ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias avaldatud fotodel ja videotes on näha, kuidas vastuolulise kandidaadi vastu meelt avaldama tulnud inimesed kinnisvaramagnaadi toetajatega käsitsi kokku lähevad. Videotes on ka näha, kuidas korra tagamiseks läheb vaja üha rohkem märulipolitseinikke, vahendasid Reuters, the Guardian ja teised.

Sajad meeleavaldajad kandsid Mehhiko lippe ning karjusid Trumpi-vastaseid hüüdlauseid. Samuti põletati Trumpi kampaania käigus jagatavaid mütse ning vähemalt ühel juhul pandi põlema ka USA lipp. Mingil hetkel asus osa meeleavaldajatest ka Trumpi toetajaid ründama, viimaste hulgas leidus ka olulisel määral vastuhakkajaid ning neid, kes vastaspoolt hea meelega provotseerisid.

Samal ajal konverentsikeskuses kõnet pidades lubas Trump taas kord, et ehitab Mehhiko piirile kõrge müüri, mille mehhiklased ise kinni maksma peavad.

Trumpi kampaaniaüritustega kaasneb viimasel ajal üha rohkem vägivalda ning märtsis jäeti üks Chicagos toimuma pidanud üritus kokkupõrgete tagajärjel üldse ära. Praegu on kampaania jõudnud Californiasse, kus elab palju Ladina-Ameerika päritolu inimesi, kelle aadressil on Trump korduvalt solvanguid teele saatnud.

Trumpi tõenäolise vastaskandidaadi, demokraat Hillary Clintoni kampaaniajuht John Podesta teatas oma Twitteri-kontol kommentaariks, et vägivald ükskõik millise kandidaadi toetajate vastu on vastuvõetamatu.

Linnapea: mingil hetkel peab Trump vastutama hakkama

"Meie politseinikud on olnud äärmiselt julged ja täitnud oma ülesandeid professionaalselt," ütles San José linnapea Sam Liccardo.

Demokraat Liccardo, kes on avalikult toetanud Clintonit, kritiseeris Trumpi selle eest, et viimane saabub linnadesse, ässitab ja tekitab probleeme, millega siis korrakaitsjad tegelema peavad.

"Mingil hetkel peab Donald Trump hakkama vastutama oma kampaania vastutustundetute sammude eest," leidis ta.

7. juunil saab läbi eelvalimiste protsess, kui eelvalimised toimuvad kokku 6 osariigis - Californias, Montanas, New Jersey'is, New Mexicos, Lõuna-Dakotas ning vabariiklastel ka Põhja-Dakotas. Donald Trump on oma partei presidendikandidaadi koha juba kindlustanud, sest vajalik delegaatide arv on käes ja ühtegi vastaskandidaati tal enam ei ole. Sisuliselt on ka Clinton kindlustanud endale oma erakonna kandidaadi tiitli, sest temaga konkureerival Vermonti senaatoril Bernie Sandersil reaalsed võiduvõimalused juba puuduvad. 

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics