Kreeta saare lähistel läks ümber sadu migrante vedanud laev ({{commentsTotal}})

Kreeka piirivalve, arhiivifoto.
Kreeka piirivalve, arhiivifoto. Autor/allikas: Giorgos Moutafis/Reuters/Scanpix
{{1464948438000 | amCalendar}}

Rahvusvahelise migratsiooniorganisatsiooni (IOM) teatel läks täna Vahemerel Kreeta saare lähistel ümber migrante vedanud väikelaev, mille pardal oli umbes 700 inimest.

Kreeka võimud päästsid umbes 340 migranti. Veest on leitud neli surnukeha, ülejäänud on arvatavalt kadunud, vahendasid Yle, BBC ja Reuters.

Varem teatas Kreeka rannavalve esindaja, justkui oleks õnnestunud peaaegu kõik inimesed päästa.

Päästeoperatsioonis osales 4 lähipiirkonnas asunud laeva, lisaks läksid sündmuskohale appi kaks Kreeka patrull-laeva ja kaks helikopterit.

Koht, kus väikelaev ümber läks, asub küll Kreeta saare lähistel, kuid samal ajal Egiptuse jurisdiktsiooni alla jäävas piirkonnas. Hetkel pole veel selge, kust väikelaev oma teekonda alustas. Samuti pole veel välja selgitatud, millistest riikidest need migrandid ja põgenikud pärit on.

Eelmisel aastal peamiseks migrantide liikluskoridoriks olnud Türgi-Kreeka-Balkani marsruut on praeguseks hetkeks migratsioonileppe tõttu oma tähtsust minetama hakanud ning nüüd tundub, et Euroopasse pürgivad inimesed ja inimsmugeldajad on hakanud kasutama teisi marsruute - Liibüast Itaaliasse ja käesoleva juhtumi puhul võib-olla ka Aafrika põhjaosast Kreeta saarele. Sellised marsruudid on aga palju pikemad ja ohtlikumad.

Näiteks täna teatasid Liibüa võimud, et rannikult leiti rohkem kui 100 paadimigrandi surnukeha.

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema