Kreeta saare lähistel läks ümber sadu migrante vedanud laev ({{commentsTotal}})

Kreeka piirivalve, arhiivifoto. Autor: Giorgos Moutafis/Reuters/Scanpix
{{1464948438000 | amCalendar}}

Rahvusvahelise migratsiooniorganisatsiooni (IOM) teatel läks täna Vahemerel Kreeta saare lähistel ümber migrante vedanud väikelaev, mille pardal oli umbes 700 inimest.

Kreeka võimud päästsid umbes 340 migranti. Veest on leitud neli surnukeha, ülejäänud on arvatavalt kadunud, vahendasid Yle, BBC ja Reuters.

Varem teatas Kreeka rannavalve esindaja, justkui oleks õnnestunud peaaegu kõik inimesed päästa.

Päästeoperatsioonis osales 4 lähipiirkonnas asunud laeva, lisaks läksid sündmuskohale appi kaks Kreeka patrull-laeva ja kaks helikopterit.

Koht, kus väikelaev ümber läks, asub küll Kreeta saare lähistel, kuid samal ajal Egiptuse jurisdiktsiooni alla jäävas piirkonnas. Hetkel pole veel selge, kust väikelaev oma teekonda alustas. Samuti pole veel välja selgitatud, millistest riikidest need migrandid ja põgenikud pärit on.

Eelmisel aastal peamiseks migrantide liikluskoridoriks olnud Türgi-Kreeka-Balkani marsruut on praeguseks hetkeks migratsioonileppe tõttu oma tähtsust minetama hakanud ning nüüd tundub, et Euroopasse pürgivad inimesed ja inimsmugeldajad on hakanud kasutama teisi marsruute - Liibüast Itaaliasse ja käesoleva juhtumi puhul võib-olla ka Aafrika põhjaosast Kreeta saarele. Sellised marsruudid on aga palju pikemad ja ohtlikumad.

Näiteks täna teatasid Liibüa võimud, et rannikult leiti rohkem kui 100 paadimigrandi surnukeha.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.