Tulevikuvisioon Tähtvere sillast tekitab Supilinna elanikele meelehärmi ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Tartu linna üldplaneeringu eskiisi kohaselt on linna tulevikuplaaniks rajada Tähtvere sild koos põhimagistraaliga, mis hõlmaksid praegust Tähtvere spordi- ja dendroparki, Emajõe-äärset supelranda ja matkarada, kuid inimesed on ideele vastu, sest sild ja tee lõhuvad petitsioonile allakirjutanute sõnul Supilinna elu- ja looduskeskkonda ning vaba aja veetmise võimalusi Tähtvere piirkonnas.

Tähtvere silla rajamise idee paneb inimesed pead vangutama. Vähem kui nädalaga on oma vastuseisust allkirja näol teada andnud ligi tuhat inimest. Tartu linnavolikogu liikme, arengu- ja planeerimiskomisjoni kuuluva Jüri-Ott Salme sõnul on tegemist linna unelmaga, mis toimub õigustamatult elu- ja looduskeskkonna arvelt, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Ida ringteele rajatud Ihaste silla hoolduskulud ulatuvad 100 000 euroni aastas aga kui linn suudab vaevu leida miljon eurot tänavate hooldamiseks või teedevõrgu parandamiseks, siis selline hüppelise kulude suurenemisega linna paraku hakkama ei saa," selgitas Salme.

Tema hinnangul peaks linn hoopis vähendama autoliiklust ning suunama elanikke kasutama alternatiivseid liikumisvõimalusi.

Leetmaa: sild ei sobitu rohealaga

Supilinlase ja samuti arengu- ja planeerimiskomisjoni kuuluva Kadri Leetmaa sõnul on
tegemist väga vastuolulise ideega. "Mul on väga raske ette kujutada, kuidas sild sobitub rohe- ja puhkealale. Ma ei ole näinud selliseid lahendusi, et ma saaksin kinnitada silla sobivust," sõnas Leetmaa.

Samas on Leetmaa sõnul Raadi-Kruusamäe piirkonna ja Tähtvere vahele ühendus vaja luua, sest Raadi piirkond on palju arenenud, mistõttu ühenduse loomine vajalik. "Üldplaneeringu põhilahenduse loomisel peab kõik välja pakutud lahendused läbi kaaluma," rääkis Leetmaa, kelle sõnul oleks Tähtvere sillale alternatiiviks ka Kvissentali linnaossa jääv sild.

Praegu on Leetmaa sõnul Kvissentali silla vastu rääkiva argumendina välja toodud piirkonna kaugus kesklinnast.

Linnainsener: Kvissentali sild ei lahenda probleeme

Leetmaaga sarnaselt nimetab Tähtvere silla üheks võimalikuks alternatiiviks Kvissentali ehk Tiksoja silda ka Jüri-Ott Salm. Linnainseneri Mati Raamatu sõnul ei saa aga Tiksoja silda pidada Tähtvere alternatiiviks, sest planeeritavad sillad teenivad erinevaid eesmärke.

"Tiksoja ehk Kvissentali silla loomisel selle mõju kesklinna läbivale liiklusele on oluliselt väiksem, kui see oleks Tähtvere silla puhul, sest viimane vähendaks Jakobi tänavale ja Narva maanteele jäävate tõusude keerulist liiklusolukorda," selgitas Raamat.

Tähtvere elanikuna saab Raamat aru inimeste pahameelest, kuid ta kinnitas, et eesmärgiks ei ole lajatada suur betoonehitis keset Tähtvere. Samuti rõhutas linnainsener, et tegemist on ideega, mille elluviimiseks võib kuluda veel aastakümneid ning teatud kompromisse osapoolte vahel on võimalik leida.

Toimetaja: Allan RajaveeJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema