Tulevikuvisioon Tähtvere sillast tekitab Supilinna elanikele meelehärmi ({{commentsTotal}})

Autor: ERR

Tartu linna üldplaneeringu eskiisi kohaselt on linna tulevikuplaaniks rajada Tähtvere sild koos põhimagistraaliga, mis hõlmaksid praegust Tähtvere spordi- ja dendroparki, Emajõe-äärset supelranda ja matkarada, kuid inimesed on ideele vastu, sest sild ja tee lõhuvad petitsioonile allakirjutanute sõnul Supilinna elu- ja looduskeskkonda ning vaba aja veetmise võimalusi Tähtvere piirkonnas.

Tähtvere silla rajamise idee paneb inimesed pead vangutama. Vähem kui nädalaga on oma vastuseisust allkirja näol teada andnud ligi tuhat inimest. Tartu linnavolikogu liikme, arengu- ja planeerimiskomisjoni kuuluva Jüri-Ott Salme sõnul on tegemist linna unelmaga, mis toimub õigustamatult elu- ja looduskeskkonna arvelt, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Ida ringteele rajatud Ihaste silla hoolduskulud ulatuvad 100 000 euroni aastas aga kui linn suudab vaevu leida miljon eurot tänavate hooldamiseks või teedevõrgu parandamiseks, siis selline hüppelise kulude suurenemisega linna paraku hakkama ei saa," selgitas Salme.

Tema hinnangul peaks linn hoopis vähendama autoliiklust ning suunama elanikke kasutama alternatiivseid liikumisvõimalusi.

Leetmaa: sild ei sobitu rohealaga

Supilinlase ja samuti arengu- ja planeerimiskomisjoni kuuluva Kadri Leetmaa sõnul on
tegemist väga vastuolulise ideega. "Mul on väga raske ette kujutada, kuidas sild sobitub rohe- ja puhkealale. Ma ei ole näinud selliseid lahendusi, et ma saaksin kinnitada silla sobivust," sõnas Leetmaa.

Samas on Leetmaa sõnul Raadi-Kruusamäe piirkonna ja Tähtvere vahele ühendus vaja luua, sest Raadi piirkond on palju arenenud, mistõttu ühenduse loomine vajalik. "Üldplaneeringu põhilahenduse loomisel peab kõik välja pakutud lahendused läbi kaaluma," rääkis Leetmaa, kelle sõnul oleks Tähtvere sillale alternatiiviks ka Kvissentali linnaossa jääv sild.

Praegu on Leetmaa sõnul Kvissentali silla vastu rääkiva argumendina välja toodud piirkonna kaugus kesklinnast.

Linnainsener: Kvissentali sild ei lahenda probleeme

Leetmaaga sarnaselt nimetab Tähtvere silla üheks võimalikuks alternatiiviks Kvissentali ehk Tiksoja silda ka Jüri-Ott Salm. Linnainseneri Mati Raamatu sõnul ei saa aga Tiksoja silda pidada Tähtvere alternatiiviks, sest planeeritavad sillad teenivad erinevaid eesmärke.

"Tiksoja ehk Kvissentali silla loomisel selle mõju kesklinna läbivale liiklusele on oluliselt väiksem, kui see oleks Tähtvere silla puhul, sest viimane vähendaks Jakobi tänavale ja Narva maanteele jäävate tõusude keerulist liiklusolukorda," selgitas Raamat.

Tähtvere elanikuna saab Raamat aru inimeste pahameelest, kuid ta kinnitas, et eesmärgiks ei ole lajatada suur betoonehitis keset Tähtvere. Samuti rõhutas linnainsener, et tegemist on ideega, mille elluviimiseks võib kuluda veel aastakümneid ning teatud kompromisse osapoolte vahel on võimalik leida.

Toimetaja: Allan RajaveeMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.