Kreml: Venemaa ei sekku kunagi teiste riikide siseasjadesse ({{commentsTotal}})

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.
Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov teatas täna USA presidendivalimisi puudutanud küsimusele vastates, et Venemaa ei sekku kunagi teiste riikide siseasjadesse.

President Vladimir Putini kõneisikult sooviti pressibriifingu ajal kommentaari Demokraatliku Partei kandidaadi Hillary Clintoni väitele, et Donald Trumpi saamine USA presidendiks tooks kaasa "rõõmupeo Kremlis", vahendas Unian.

"Ma tahan teile sellel puhul meelde tuletada president Putini järjekindlat seisukohta, mis seisneb selles, et Venemaa on paljudest riikidest erinev - meie ei sekku kunagi teiste riikide siseasjadesse. Sellest tulenevalt, loomulikult, oleme me arvamusel, et parimaks presidendikandidaadiks Ameerika Ühendriikides on see, kelle poolt hääletab enamus ameeriklastest USA valimissüsteemi erinevates etappides," selgitas Peskov.

Küsimusele, kas tõesti oleks Kremlis pidu, kui valimistel võidaks Trump, vastas Peskov küsimusega: "Aga milline põhjus selleks oleks?". Pressiesindaja lisas, et ei saa küsimusest päris hästi aru ja ei saa seetõttu sellele ka vastata.

Endine välisminister Clinton on Trumpi korduvalt süüdistanud Putini imetlemises. Demokraadist kandidaat tõstatas teema ka oma eile peetud kõnes, kus ta kinnisvaramagnaadi välispoliitiliste avalduste suunas tuld andis. "Praegu Moskva ja Peking kadestavad meid meie liitlaste pärast, sest neil pole midagi võrdväärset. Neile meeldiks, kui me valiks presidendiks inimese, kes selle jõuallika ohtu seaks. Kui Donald saab oma tahtmise, siis Kremlis pidutsetakse. Me ei saa lasta sellel juhtuda," rääkis Clinton.

Toimetaja: Laur Viirand



Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics