Ukraina peaprokurör edastas korruptsioonitõrjebüroole Kutšma kohtuasja ({{commentsTotal}})

Ukraina ekspresident Leonid Kutšma. Autor: TASS/Scanpix

Ukraina peaprokurör Juri Lutsenko otsustas saata korruptsioonitõrjebüroosse menetlemiseks asja, mis puudutab muuhulgas Ukraina endist presidenti Leonid Kutšmad ja ärimees Igor Kolomoiskit.

"Allkirjastasin täna otsuse anda korruptsioonitõrjebüroole selle nõudmisel üle kriminaalasi, millest käivad läbi teiste seas Kutšma, ärimees Viktor Pintšuk ja Kolomoiski," ütles Lutsenko teleusutluses, täpsustamata asja sisu.

Rääkides Kutšma praegusest tegevusest, märkis Lutsenko: "See, mida ta praegu teeb (kolmepoolse kontaktrühma Minski läbirääkimistel Donbassi olukorra lahendamiseks - Toim.), väärib lugupidamist. Aga selles asjas ei eita keegi, et ta võib vastutada oma tegevuse või tegevusetuse eest... Nii et meie riigis ei ole puutumatuid. Meil on kõik seaduse ees võrdsed."

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.