Mart Nutt: IRL on oma põhiväärtused unarusse jätnud ({{commentsTotal}})

Mart Nutt.
Mart Nutt. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

IRL-i eestseisuse liige Mart Nutt ütles, et IRL võiks oma põhiväärtuste tutvustamisel aktiivsem olla, sest on need unarusse jätnud.

"Üks väga oluline asi, mis on olnud ka IRL-i viga, on see, et IRL on jätnud unarusse oma põhiseisukohtade esitamise ja oma väärtuste välja toomise. Näiteks, milleks riigikaitse, välispoliitika, Eesti riiklus ja meie riigi põhialused. Need on ju asjad, mida IRL on kogu aeg üles ehitanud ja milles meil on väga tugev kompetents ja millest me ei ole eelmistel ega ka üleeelmistel valimistel rääkinud," ütles Nutt ERR-i uudisteportaalile.

Nuti hinnangul on IRL oma trumbid käest ära andnud sellega, et mõned liikmed on eeldanud, et avalikkuses seostatakse neid iseenesestmõistetavalt IRL-iga. "Tuleb välja, et nii lihtne see ei ole," märkis ta.

Nutt tunnistas, et valijaid on kaotatud nii EKRE-le kui ka Vabaerakonnale.

"EKRE puhul ma arvan seda, et EKRE ja IRL-i juured on siiski erinevad. EKRE juured on rohkem Rahvaliidus. EKRE on võibolla rohkem oma radikaalsete seisukohtadega valijaid ära võtnud," seletas ta.

Vabaerakonnale kaotatud valijate puhul tehti Nuti sõnul IRL-is vigu oma sisetöö korraldamisel.

Praegusest IRL-i populaarusest rääkides ütles Nutt, et see võiks olla parem. "Reiting on murettekitav, võiks olla parem. Aga ma loodan seda, et reitingu kasvuks on igati alus olemas," lausus Nutt.

Küsimusele, kas Margus Tsahkna juhtimisel on võimalik erakonna populaarsus taas tõusuteele viia, vastas Nutt jaatavalt.

"Usun küll. Ma arvan, et Tsahkna on väga asjakohane juht," ütles Nutt.

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics