Mart Nutt: IRL on oma põhiväärtused unarusse jätnud ({{commentsTotal}})

Mart Nutt. Autor: Postimees/Scanpix

IRL-i eestseisuse liige Mart Nutt ütles, et IRL võiks oma põhiväärtuste tutvustamisel aktiivsem olla, sest on need unarusse jätnud.

"Üks väga oluline asi, mis on olnud ka IRL-i viga, on see, et IRL on jätnud unarusse oma põhiseisukohtade esitamise ja oma väärtuste välja toomise. Näiteks, milleks riigikaitse, välispoliitika, Eesti riiklus ja meie riigi põhialused. Need on ju asjad, mida IRL on kogu aeg üles ehitanud ja milles meil on väga tugev kompetents ja millest me ei ole eelmistel ega ka üleeelmistel valimistel rääkinud," ütles Nutt ERR-i uudisteportaalile.

Nuti hinnangul on IRL oma trumbid käest ära andnud sellega, et mõned liikmed on eeldanud, et avalikkuses seostatakse neid iseenesestmõistetavalt IRL-iga. "Tuleb välja, et nii lihtne see ei ole," märkis ta.

Nutt tunnistas, et valijaid on kaotatud nii EKRE-le kui ka Vabaerakonnale.

"EKRE puhul ma arvan seda, et EKRE ja IRL-i juured on siiski erinevad. EKRE juured on rohkem Rahvaliidus. EKRE on võibolla rohkem oma radikaalsete seisukohtadega valijaid ära võtnud," seletas ta.

Vabaerakonnale kaotatud valijate puhul tehti Nuti sõnul IRL-is vigu oma sisetöö korraldamisel.

Praegusest IRL-i populaarusest rääkides ütles Nutt, et see võiks olla parem. "Reiting on murettekitav, võiks olla parem. Aga ma loodan seda, et reitingu kasvuks on igati alus olemas," lausus Nutt.

Küsimusele, kas Margus Tsahkna juhtimisel on võimalik erakonna populaarsus taas tõusuteele viia, vastas Nutt jaatavalt.

"Usun küll. Ma arvan, et Tsahkna on väga asjakohane juht," ütles Nutt.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.