Fotod: kaitseministeerium autasustas USA ohvitsere ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
11 pilti
Autor: Siim Verner Teder

Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov andis kaitseministeeriumi teeneristi III klassi medalid Ameerika Ühendriikide kolonelleitnandile William McNicolile ja kapten Daniel Griffinile eeskujuliku panuse eest kahe riigi vahelise sõjalise koostöö arengusse.

Vseviov ütles medaleid üle andes, et suuresti on just täna autasustatud kahe ohvitseri aktiivne panus selle taga, mida Eesti ja USA kaitsekoostöö on viimastel aastatel saavutanud.

"Kolonelleitnandi McNicoli ja kapten Griffini panus Eesti riigikaitse arengusse on olnud väga nähtav ja oluline. Paljuski just nende töö tulemusel on Eestisse jõudnud nii USA maaväe üksused kui ka õhuväe lennukid," ütles Vseviov.

McNicol on teeninud Eestis USA saatkonna kaitsealase koostöö koordinatsiooni osakonna ülemana alates 2014. aastast. Tema vastutusalas on muuhulgas olnud Ameerika Ühendriikide maaväe üksuste roteeruv kohalolek, USA poolt Eestisse rajatavate taristuprojektide koordineerimine ning USA erinevate valitsusfondide vahendite planeerimine Eestis.

Griffin on Marylandi Rahvuskaardi ründelennuki A-10 piloodi ja kontaktohvitserina taganud Eesti ja USA õhuvägede koostöö arendamist. Griffin on aidanud kaasa sellele, et Ämarisse on viimase kahe aasta jooksul jõudnud rohkem USA õhujõudude personali, lennutehnikat ja investeeringuid kui kunagi varem.

Koostöös Maryland’i rahvuskaardi ekspertidega on Griffin koordineerinud ka Ämari lennubaasi võimalikku edasist arendamist vastavalt USA ja Eesti õhuväe vajadustele.

Toimetaja: Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised