Ene Ergma näeb parima presidendikandidaadina Siim Kallast ({{commentsTotal}})

Marina Kaljurand ja Siim Kallas. Autor: Postimees/Scanpix

Äsja IRL-ist välja astunud veteranpoliitik Ene Ergma ütles, et peab teistest paremaks presidendikandidaadiks Siim Kallast. Teine võimalik Reformierakonna kandidaat Marina Kaljurand tema sõnul tõsiseltvõetav ei ole.

"Väga tugev kandidaat on minu jaoks Siim Kallas. Vaadake tema CV-d. See on ikkagi väga muljetavaldav," ütles Ergma ERR-i uudisteportaalile.

Neljapäeval ERR-i raadiouudistele antud intervjuus ütles Ergma, et talle meeldiks ka Jaak Jõerüüt. "Mul oleks väga olnud meeltmööda ka Jaak Jõerüüt. Ma teadsin, et ta oli partei liige, et ta oli Kirjanike Liidu sekretär. /.../ Inimesena oleks ta peetud, tal on suur pädevus paljudel aladel, ta on väga hea sulega. Ta oleks osaliselt Lennart Merilik president," põhjendas ta.

Marina Kaljuranna kandidatuurist rääkides tõi Ergma välja mitu põhjust, miks Kaljurand tema jaoks tõsiseltvõetav ei ole.

"Mul on kahju, et ei tegeleta sellega, et meie laevakaitsjad, kes elavad juba kaks aastat hirmsates tingimustes, ei ole tagasi tulnud. Ma ei oska öelda, missugune ta on. Täna ma lugesin seda, et ta küsib isegi peaministri käest, kas ta tohib käekotti kanda. Mulle tundub see natuke imelikuna kui ta tahab võtta sellise tõsise positsiooni," kommenteeris Ergma.

Ergma erakonnast lahkumisele andis hoogu juurde Allar Jõksi toetamine IRL-i poolt.

"Üks põhjustest oli väljapakutud IRL-i presidendikandidaat, teiseks mulle ei meeldinud see, kuidas seda pakuti. Kui püüti rääkida seda, te me hakkame alles ülehomme arutama, siis selgub, et juba Jõks on sõitnud ringi ja kohtunud IRL-i omavalitsusjuhtidega. See on ju natuke imelik. See tuletab mulle meelde poliitbürood. Tehakse kõigepealt otsus ära ja siis kogu partei tõstab käe," lausus Ergma.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.