Ene Ergma näeb parima presidendikandidaadina Siim Kallast ({{commentsTotal}})

Marina Kaljurand ja Siim Kallas.
Marina Kaljurand ja Siim Kallas. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Äsja IRL-ist välja astunud veteranpoliitik Ene Ergma ütles, et peab teistest paremaks presidendikandidaadiks Siim Kallast. Teine võimalik Reformierakonna kandidaat Marina Kaljurand tema sõnul tõsiseltvõetav ei ole.

"Väga tugev kandidaat on minu jaoks Siim Kallas. Vaadake tema CV-d. See on ikkagi väga muljetavaldav," ütles Ergma ERR-i uudisteportaalile.

Neljapäeval ERR-i raadiouudistele antud intervjuus ütles Ergma, et talle meeldiks ka Jaak Jõerüüt. "Mul oleks väga olnud meeltmööda ka Jaak Jõerüüt. Ma teadsin, et ta oli partei liige, et ta oli Kirjanike Liidu sekretär. /.../ Inimesena oleks ta peetud, tal on suur pädevus paljudel aladel, ta on väga hea sulega. Ta oleks osaliselt Lennart Merilik president," põhjendas ta.

Marina Kaljuranna kandidatuurist rääkides tõi Ergma välja mitu põhjust, miks Kaljurand tema jaoks tõsiseltvõetav ei ole.

"Mul on kahju, et ei tegeleta sellega, et meie laevakaitsjad, kes elavad juba kaks aastat hirmsates tingimustes, ei ole tagasi tulnud. Ma ei oska öelda, missugune ta on. Täna ma lugesin seda, et ta küsib isegi peaministri käest, kas ta tohib käekotti kanda. Mulle tundub see natuke imelikuna kui ta tahab võtta sellise tõsise positsiooni," kommenteeris Ergma.

Ergma erakonnast lahkumisele andis hoogu juurde Allar Jõksi toetamine IRL-i poolt.

"Üks põhjustest oli väljapakutud IRL-i presidendikandidaat, teiseks mulle ei meeldinud see, kuidas seda pakuti. Kui püüti rääkida seda, te me hakkame alles ülehomme arutama, siis selgub, et juba Jõks on sõitnud ringi ja kohtunud IRL-i omavalitsusjuhtidega. See on ju natuke imelik. See tuletab mulle meelde poliitbürood. Tehakse kõigepealt otsus ära ja siis kogu partei tõstab käe," lausus Ergma.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema