Indias hukkus pargi okupeerijate ja politseinike kokkupõrgetes 24 inimest ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: STR/AFP/Scanpix

Indias Mathura linnas sai vähemalt 24 inimest surma ja 40 vigastada kokkupõrgetes politseinike ja kohaliku pargi okupeerinute vahel.

Kokkupõrked puhkesid neljapäeval, kui politsei püüdis endised ususekti liikmed, kes on parki kaks aastat okupeerinud, sealt välja ajada, vahendas BBC.

"Neljapäeval kell 17 külastas politseiüksus Jawahar Baghi parki, kuna kohus andis korralduse pargi hõivajad välja tõsta," ütles osariigi politseiülem Javed Ahmed pressikonverentsil.

Hukkunute hulgas on ka kaks kõrget politseiametnikku.

"Protestijad tulistasid politseinikke ilma eelneva hoiatuse või provokatsioonita. Nad loopisid politseinikke ka kividega. Kaks politseiohvitseri said rünnakus surma," ütles Ahmed.

Tema sõnul saadeti sündmuskohale politseinikke juurde, et olukord kontrolli alla saada.

Ahmedi sõnul said osad protestijad surma, kui neid tulistati, kuid vähemalt 11 inimest hukkusid gaasiballoonide põhjustatud tulekahju tagajärjel.

Rohkem kui 300 inimest arreteeriti ja olukord on saadud kontrolli alla.

Politsei leidis Ahmedi sõnul pargist suure hulga tulirelvi.

Uttar Pradeshi osariigi peaminister andis korralduse juhtunu uurimiseks.

Toimetaja: Merili Naelproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics