SDE üldkogu Jõhvis: Nestor kinnitati SDE presidendikandidaadiks, Ossinovski võttis konkurendid pihtide vahele ({{commentsTotal}})

{{1465018443000 | amCalendar}}

Jõhvis sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) üldkogul kinnitati 4. juunil erakonna presidendikandidaadiks Eiki Nestor. SDE esimees Jevgeni Ossinovski vastandas erakonnakaaslastele peetud kõnes SDE-d konservatiivsele rahvaerakonnale ning nimetas EKRE-t tegevuse ühiskonna põhiväärtusi lammutavaks. Ossinovski oli kriitiline ka kõikide teiste parlamendierakondade suhtes. 

Üldkogu juhatas sisse SDE esimehe Jevgeni Ossinovski kõne, milles sõnastati sotside tegevussuunad järgnevateks aastateks ja kritiseeriti tugevalt EKRE-t ja teisi erakondi.

Ossinovski sõnas Eesti lipu päeval, et sini-must-valge lipu kantud väärtusi on viimastel aastatel moonutanud ja labastanud küünilised oportunistid. Ossinovski sõnul on näeb järjest enam Eesti ühiskonna põhiväärtuste teadlikku ja süstemaatilist lammutamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seejuures on EKRE oma lõhestavat ja inimvaenulikku poliitilist projekti alatult varjanud rahvusliku retoorika taha. Võtnud rassisimi, misogüünia ja ksenofoobia kattevarjuks vägisi selle väärika lipu," lausus ta.

Selgituseks eilsele mõtteavaldusele, et EKRE ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond on ainsad ausad erakonnad, ütles Ossinovski, et pidas silmas seda, et mõlemad erakonnad on avalikult ja ühemõtteliselt positsioneerinud inimeste väärtustamise küsimuses.

Tema hinnangul ei saa küsimuses, kas inimeste võrdne väärtustamine on ühiskondlik norm, või ei, olla vahepealset seisukohta nagu pole seda ka lambi sisse ja välja lülitamisel. Teiste erakonadade seisukohad erinevalt sotsiaaldemokraatidest ja EKREst on selles küsimuses Ossinovski hinnangul hägusad.

"Huvitaval kombel näeme, et siin käituvad Reformierakond ja Keskerakond ühtemoodi väärtuselise lülitiga sisse-välja mängides. Kui Yoko Alender ja Kadri Simson panevad tule põlema, siis Urmas Sutrop ja Jaanus Karilaid panevad selle kohe kustu," lausus Ossinovski.

Sotsiaaldemokraatide juhi hinnangul käituvad selles küsimuses häguselt ka IRL ja Vabaerakond. Ta lisas, et mängud põhiväärtustega on aga ohtlikud.

Marju Lauristin: vastanduvad EKRE ja sotside ideed, mitte isikud

Euroopa Parlamendi liige Marju Lauristin ütles, et sotsiaaldemokraatide vastandumise EKRE-ga on põhjustanud just EKRE väljaütlemised, mis on läinud vastuollu nende väärtustega, mida kaitsevad sotsiaaldemokraadid.

"Küsimus EKRE-s ja sotsiaaldemokraatides ei ole inimeste vastandamises. Küsimus ei ole ka erakondade vastandamises, kuime räägime inimestest erakondades. Küsimus on ideede vastandumises," sõnas Lauristin. "Praegu on vaja selge peaga anda aru, mis on kasulik Eestile ja mis ei ole kasulik Eestile. Kuhu me tahame, et Eesti läheb ja kuhu me ei taha, et Eesti läheb," märkis ta.

Eiki Nestor: Allar Jõks on nüüd ka poliitik

Eiki Nestor rääkis "Aktuaalse kaamera" stuudios, et on Ossinovski ja tema kriitikaga nõus, kuid et vastandumine ei ole iseloomulik vaid Eestile - seda on näha ka Euroopas ja mujal maailmas. Avatuse ja suletuse vahel käibki praegu võitlus. Samuti arvas Nestor, et tal võib olla presidendikandidaadiks saamisel käes tugev trump: kõik erakonnad tunnevad teda hästi.

Nestor tervitas presidendiralli konkurent Allar Jõksi. "Jõks on väärikas kandidaat," sõnas ta ning lisas, et enam ei ole advokaadil võimalik poliitiku silti tõrjuda. Kui kandideerid presidendiks, oled poliitik, sõnas Nestor.

Ossinovski: tuleb valmis olla ebavõrdsuse kasvuks

Ossinovski sõnul on Eesti arenguhoog viimastel aastatel raugenud ja ebavõrdsus on kasvanud Euroopa suurimaks.

"Kasvavad sissetulekute käärid on tõsiseks signaaliks, et asjad ei liigu õiges suunas. Kui inimesed ei tunne, et nad saavad piisavalt heaolu kasvust osa, siis tekitab see pettumust ja võõrandumist."

Ossinovski lisas, et ebavõrdsuse kasv on globaalne trend, mis on seotud muu hulgas ka tehnoloogia arenguga.

“Tulevik toob Eestile suuri väljakutseid. Aastaks 2030 on meil ligi 100 000 töötajat vähem, samas kaob lähikümnenditel kolmandik kuni pool tänastest töökohtadest tehnoloogia arengu tõttu. See suurendab ebavõrdsust veelgi. Peame oskama oma haridus- ja tööturupoliitikat õigesti juhtida, et tulla 21. sajandi majanduses võitjaks," märkis sotside juht. 

Üldkogul esines poliitilise avaldusega SDE presidendikandidaat ja riigikogu esimees Eiki Nestor

Tema sõnul saab tõsiseid vastuolusid lahendada mõnikord vaid lihtsate sõnadega selgitades- nii arvas järgmise presidendi rollist sotsiaaldemokraatide kandidaat Eiki Nestor

"Käsuga ei saa. Õpetamine võib võtta kaua aega ja ma sellesse hästi ei usu. Lihtsalt ongi vaja rääkida, ka nende kõige käredamatega. ja nende inimestega, kes kõige uue ees tunnevad end kõhedalt," lausus Nestor.

Üldkogu algas kell 11 Jõhvi kontserdimajas.

Toimetaja: Karin Koppel, Greete PalmisteEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.