SDE üldkogu Jõhvis: Nestor kinnitati SDE presidendikandidaadiks, Ossinovski võttis konkurendid pihtide vahele ({{commentsTotal}})

{{1465018443000 | amCalendar}}

Jõhvis sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) üldkogul kinnitati 4. juunil erakonna presidendikandidaadiks Eiki Nestor. SDE esimees Jevgeni Ossinovski vastandas erakonnakaaslastele peetud kõnes SDE-d konservatiivsele rahvaerakonnale ning nimetas EKRE-t tegevuse ühiskonna põhiväärtusi lammutavaks. Ossinovski oli kriitiline ka kõikide teiste parlamendierakondade suhtes. 

Üldkogu juhatas sisse SDE esimehe Jevgeni Ossinovski kõne, milles sõnastati sotside tegevussuunad järgnevateks aastateks ja kritiseeriti tugevalt EKRE-t ja teisi erakondi.

Ossinovski sõnas Eesti lipu päeval, et sini-must-valge lipu kantud väärtusi on viimastel aastatel moonutanud ja labastanud küünilised oportunistid. Ossinovski sõnul on näeb järjest enam Eesti ühiskonna põhiväärtuste teadlikku ja süstemaatilist lammutamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seejuures on EKRE oma lõhestavat ja inimvaenulikku poliitilist projekti alatult varjanud rahvusliku retoorika taha. Võtnud rassisimi, misogüünia ja ksenofoobia kattevarjuks vägisi selle väärika lipu," lausus ta.

Selgituseks eilsele mõtteavaldusele, et EKRE ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond on ainsad ausad erakonnad, ütles Ossinovski, et pidas silmas seda, et mõlemad erakonnad on avalikult ja ühemõtteliselt positsioneerinud inimeste väärtustamise küsimuses.

Tema hinnangul ei saa küsimuses, kas inimeste võrdne väärtustamine on ühiskondlik norm, või ei, olla vahepealset seisukohta nagu pole seda ka lambi sisse ja välja lülitamisel. Teiste erakonadade seisukohad erinevalt sotsiaaldemokraatidest ja EKREst on selles küsimuses Ossinovski hinnangul hägusad.

"Huvitaval kombel näeme, et siin käituvad Reformierakond ja Keskerakond ühtemoodi väärtuselise lülitiga sisse-välja mängides. Kui Yoko Alender ja Kadri Simson panevad tule põlema, siis Urmas Sutrop ja Jaanus Karilaid panevad selle kohe kustu," lausus Ossinovski.

Sotsiaaldemokraatide juhi hinnangul käituvad selles küsimuses häguselt ka IRL ja Vabaerakond. Ta lisas, et mängud põhiväärtustega on aga ohtlikud.

Marju Lauristin: vastanduvad EKRE ja sotside ideed, mitte isikud

Euroopa Parlamendi liige Marju Lauristin ütles, et sotsiaaldemokraatide vastandumise EKRE-ga on põhjustanud just EKRE väljaütlemised, mis on läinud vastuollu nende väärtustega, mida kaitsevad sotsiaaldemokraadid.

"Küsimus EKRE-s ja sotsiaaldemokraatides ei ole inimeste vastandamises. Küsimus ei ole ka erakondade vastandamises, kuime räägime inimestest erakondades. Küsimus on ideede vastandumises," sõnas Lauristin. "Praegu on vaja selge peaga anda aru, mis on kasulik Eestile ja mis ei ole kasulik Eestile. Kuhu me tahame, et Eesti läheb ja kuhu me ei taha, et Eesti läheb," märkis ta.

Eiki Nestor: Allar Jõks on nüüd ka poliitik

Eiki Nestor rääkis "Aktuaalse kaamera" stuudios, et on Ossinovski ja tema kriitikaga nõus, kuid et vastandumine ei ole iseloomulik vaid Eestile - seda on näha ka Euroopas ja mujal maailmas. Avatuse ja suletuse vahel käibki praegu võitlus. Samuti arvas Nestor, et tal võib olla presidendikandidaadiks saamisel käes tugev trump: kõik erakonnad tunnevad teda hästi.

Nestor tervitas presidendiralli konkurent Allar Jõksi. "Jõks on väärikas kandidaat," sõnas ta ning lisas, et enam ei ole advokaadil võimalik poliitiku silti tõrjuda. Kui kandideerid presidendiks, oled poliitik, sõnas Nestor.

Ossinovski: tuleb valmis olla ebavõrdsuse kasvuks

Ossinovski sõnul on Eesti arenguhoog viimastel aastatel raugenud ja ebavõrdsus on kasvanud Euroopa suurimaks.

"Kasvavad sissetulekute käärid on tõsiseks signaaliks, et asjad ei liigu õiges suunas. Kui inimesed ei tunne, et nad saavad piisavalt heaolu kasvust osa, siis tekitab see pettumust ja võõrandumist."

Ossinovski lisas, et ebavõrdsuse kasv on globaalne trend, mis on seotud muu hulgas ka tehnoloogia arenguga.

“Tulevik toob Eestile suuri väljakutseid. Aastaks 2030 on meil ligi 100 000 töötajat vähem, samas kaob lähikümnenditel kolmandik kuni pool tänastest töökohtadest tehnoloogia arengu tõttu. See suurendab ebavõrdsust veelgi. Peame oskama oma haridus- ja tööturupoliitikat õigesti juhtida, et tulla 21. sajandi majanduses võitjaks," märkis sotside juht. 

Üldkogul esines poliitilise avaldusega SDE presidendikandidaat ja riigikogu esimees Eiki Nestor

Tema sõnul saab tõsiseid vastuolusid lahendada mõnikord vaid lihtsate sõnadega selgitades- nii arvas järgmise presidendi rollist sotsiaaldemokraatide kandidaat Eiki Nestor

"Käsuga ei saa. Õpetamine võib võtta kaua aega ja ma sellesse hästi ei usu. Lihtsalt ongi vaja rääkida, ka nende kõige käredamatega. ja nende inimestega, kes kõige uue ees tunnevad end kõhedalt," lausus Nestor.

Üldkogu algas kell 11 Jõhvi kontserdimajas.

Toimetaja: Karin Koppel, Greete Palmiste3D plaan projektist.3D plaan projektist.
Pirita linnaosa ei kooskõlastanud Maxima poe ehitust

Aastaid vaidlusi tekitanud Maxima kaubanduskeskuse rajamise plaan Piritale on linnaosavalitsuse teatel jõudnud sinnamaale, et planeeritavat poodi siiski lähiaastatel ei ehitata.

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics