SDE üldkogu Jõhvis: Nestor kinnitati SDE presidendikandidaadiks, Ossinovski võttis konkurendid pihtide vahele ({{commentsTotal}})

{{1465018443000 | amCalendar}}

Jõhvis sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) üldkogul kinnitati 4. juunil erakonna presidendikandidaadiks Eiki Nestor. SDE esimees Jevgeni Ossinovski vastandas erakonnakaaslastele peetud kõnes SDE-d konservatiivsele rahvaerakonnale ning nimetas EKRE-t tegevuse ühiskonna põhiväärtusi lammutavaks. Ossinovski oli kriitiline ka kõikide teiste parlamendierakondade suhtes. 

Üldkogu juhatas sisse SDE esimehe Jevgeni Ossinovski kõne, milles sõnastati sotside tegevussuunad järgnevateks aastateks ja kritiseeriti tugevalt EKRE-t ja teisi erakondi.

Ossinovski sõnas Eesti lipu päeval, et sini-must-valge lipu kantud väärtusi on viimastel aastatel moonutanud ja labastanud küünilised oportunistid. Ossinovski sõnul on näeb järjest enam Eesti ühiskonna põhiväärtuste teadlikku ja süstemaatilist lammutamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seejuures on EKRE oma lõhestavat ja inimvaenulikku poliitilist projekti alatult varjanud rahvusliku retoorika taha. Võtnud rassisimi, misogüünia ja ksenofoobia kattevarjuks vägisi selle väärika lipu," lausus ta.

Selgituseks eilsele mõtteavaldusele, et EKRE ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond on ainsad ausad erakonnad, ütles Ossinovski, et pidas silmas seda, et mõlemad erakonnad on avalikult ja ühemõtteliselt positsioneerinud inimeste väärtustamise küsimuses.

Tema hinnangul ei saa küsimuses, kas inimeste võrdne väärtustamine on ühiskondlik norm, või ei, olla vahepealset seisukohta nagu pole seda ka lambi sisse ja välja lülitamisel. Teiste erakonadade seisukohad erinevalt sotsiaaldemokraatidest ja EKREst on selles küsimuses Ossinovski hinnangul hägusad.

"Huvitaval kombel näeme, et siin käituvad Reformierakond ja Keskerakond ühtemoodi väärtuselise lülitiga sisse-välja mängides. Kui Yoko Alender ja Kadri Simson panevad tule põlema, siis Urmas Sutrop ja Jaanus Karilaid panevad selle kohe kustu," lausus Ossinovski.

Sotsiaaldemokraatide juhi hinnangul käituvad selles küsimuses häguselt ka IRL ja Vabaerakond. Ta lisas, et mängud põhiväärtustega on aga ohtlikud.

Marju Lauristin: vastanduvad EKRE ja sotside ideed, mitte isikud

Euroopa Parlamendi liige Marju Lauristin ütles, et sotsiaaldemokraatide vastandumise EKRE-ga on põhjustanud just EKRE väljaütlemised, mis on läinud vastuollu nende väärtustega, mida kaitsevad sotsiaaldemokraadid.

"Küsimus EKRE-s ja sotsiaaldemokraatides ei ole inimeste vastandamises. Küsimus ei ole ka erakondade vastandamises, kuime räägime inimestest erakondades. Küsimus on ideede vastandumises," sõnas Lauristin. "Praegu on vaja selge peaga anda aru, mis on kasulik Eestile ja mis ei ole kasulik Eestile. Kuhu me tahame, et Eesti läheb ja kuhu me ei taha, et Eesti läheb," märkis ta.

Eiki Nestor: Allar Jõks on nüüd ka poliitik

Eiki Nestor rääkis "Aktuaalse kaamera" stuudios, et on Ossinovski ja tema kriitikaga nõus, kuid et vastandumine ei ole iseloomulik vaid Eestile - seda on näha ka Euroopas ja mujal maailmas. Avatuse ja suletuse vahel käibki praegu võitlus. Samuti arvas Nestor, et tal võib olla presidendikandidaadiks saamisel käes tugev trump: kõik erakonnad tunnevad teda hästi.

Nestor tervitas presidendiralli konkurent Allar Jõksi. "Jõks on väärikas kandidaat," sõnas ta ning lisas, et enam ei ole advokaadil võimalik poliitiku silti tõrjuda. Kui kandideerid presidendiks, oled poliitik, sõnas Nestor.

Ossinovski: tuleb valmis olla ebavõrdsuse kasvuks

Ossinovski sõnul on Eesti arenguhoog viimastel aastatel raugenud ja ebavõrdsus on kasvanud Euroopa suurimaks.

"Kasvavad sissetulekute käärid on tõsiseks signaaliks, et asjad ei liigu õiges suunas. Kui inimesed ei tunne, et nad saavad piisavalt heaolu kasvust osa, siis tekitab see pettumust ja võõrandumist."

Ossinovski lisas, et ebavõrdsuse kasv on globaalne trend, mis on seotud muu hulgas ka tehnoloogia arenguga.

“Tulevik toob Eestile suuri väljakutseid. Aastaks 2030 on meil ligi 100 000 töötajat vähem, samas kaob lähikümnenditel kolmandik kuni pool tänastest töökohtadest tehnoloogia arengu tõttu. See suurendab ebavõrdsust veelgi. Peame oskama oma haridus- ja tööturupoliitikat õigesti juhtida, et tulla 21. sajandi majanduses võitjaks," märkis sotside juht. 

Üldkogul esines poliitilise avaldusega SDE presidendikandidaat ja riigikogu esimees Eiki Nestor

Tema sõnul saab tõsiseid vastuolusid lahendada mõnikord vaid lihtsate sõnadega selgitades- nii arvas järgmise presidendi rollist sotsiaaldemokraatide kandidaat Eiki Nestor

"Käsuga ei saa. Õpetamine võib võtta kaua aega ja ma sellesse hästi ei usu. Lihtsalt ongi vaja rääkida, ka nende kõige käredamatega. ja nende inimestega, kes kõige uue ees tunnevad end kõhedalt," lausus Nestor.

Üldkogu algas kell 11 Jõhvi kontserdimajas.

Toimetaja: Karin Koppel, Greete PalmisteFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.