Galerii: päästjad trotsisid mereõppusel kuuma ilma ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
19 pilti

Merepääste ühisõppus Kaberneemes tõi eile kokku politsei, päästeameti, päästeliidu ning vabatahtliku mere- ja järvepääste üksused ja meeskonnad.

Ürituse eestvedaja PPA juhtivpiiriametniku Kristo Kotkase sõnul oli eesmärk parandada politsei ning vabatahtlike merepäästjate koostööd ning säilitada ja tõsta meeskondade oskusi.

„On tähtis, et saaksime päästeolukorrad võimalikult kiiresti ja edukalt lahendatud. Selle jaoks koostasime harjutused, mis on võimalikult reaalsed," rääkis ta.

Politsei tunnustab vabatahtlike huvi ja koostöövalmidust. “Tänasele tagasi vaadates kiidan osalejate vastupidavust kuuma ilmaga - harjutused kestsid tunde, aga sellele vaatamata tuldi väljakutsetega toime," lausus Kotkas.

Kokku osales kümmekond veemootorsõidukit ja paarkümmend päästjat. Muu hulgas prooviti läbi pukseerimine, otsingud vees ja maismaal, kannatanutele esmaabi andmine ja nende transport ning pinnaltpäästmine.

Samalaadsed harjutused, mida korraldatakse aastas vähemalt seitse, viiakse juba kahe nädala pärast läbi Lääne-Eestis. Osavamad merepäästjad selgitatakse välja oktoobris Tallinnas.

Toimetaja: Karin KoppelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.