Arnold Rüütel: väikses riigis võiks rahvas presidendi valida ({{commentsTotal}})

President Arnold Rüütel leiab, et eelolevatel presidendivalimistel tuleks anda võimalus nooremale generatsioonile, seega ta ise uuesti kandideerida ei tahaks. EKRE võimaliku kandidaadi Mart Helme šansse peab Rüütel heaks ja toetab teda.

Tema hinnangul ei oleks sugugi kummaline, kui temavanune poliitik presidendiks kandideerida sooviks, sest mitmed Euroopa riigipead on olnud küpses vanuses. Tema hinnangul on aga õige anda võimalus noorematele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

On teretulnud, et Eesti riigipea kohale on pürgimas nõnda arvukalt inimesi, arvas Rüütel. EKRE auesimehena peab Rüütel konservatiivse erakonna esimehe võimalusi presidendiks saada heaks.

"Teda on üldsus toetanud ja seetõttu - eeldusel, et valimine läheb üldkogule - ei ole välistatud, et ta võib küllalt suure häältekoguse saada," lausus Rüütel ja kinnitas, et toetaks Helmet kindlasti.

Kümne aasta eest Eesti riigipea ametiaja lõpetanud Arnold Rüütel sooviks presidendivalimiste seadusesse vaid üht olulist täiendust. "Ma arvan, et õige on, et meie väikseses riigis valiks presidendi rahvas," sõnas ta.

Rüütel kommenteeris presidendivalimisi Eesti lipu päeval Pärnus presidentide parki puu istutamise järel.

Toimetaja: Ester Vilgats, Greete PalmisteKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.