Video ja fotod: Kuningakülas puhkes uus metsatulekahju, põleb elektriliinide alune maa ({{commentsTotal}})

{{1465070500000 | amCalendar}}

Pärast seda kui päästeamet suutis öösel panna piiri Eesti-Vene piiri ääres Kuningakülas puhkenud metsatulekahjule, avastati pärastlõunal uus põleng. Päästeamet andis kõrgeima ehk neljanda väljakutse astme. Inimestele ohtu ei ole.

"Aktuaalsele kaamerale" andis intervjuu päästetööde juht Marek Martinson, kelle sõnul on raske hinnata, millest tulekahju täpselt alguse sai. Looduslikud tegurid nagu äike vmt Martinson siiski välistab. Samuti ei osata veel hinnata, millal uus põleng kustutatud saab ja kui suured võivad olla kahjud.

Sündmuste käik

Täna pärastlõunal avastatud tulekahju suurenes kahe tunniga 9 hektari suuruselt alalt 20 hektari suurusele alale, mis on osaliselt elektriliinide all. Tuli levis tuule tõttu kiiresti ja veega piirnevale alale on raske ligi pääseda.

Päästeameti pressiesindaja vahendusel hindas päästetööde juht tulelevi kiiruseks 1,5 kuni 2 meetrit minutis.

Kustutustöödesse on tänagi kaasatud politsei- ja piirivalveameti veesõidukid ja kopter, lisaks päästeameti ATV-d ja roomiksõidukid ning vabatahtlikud.

4. juunil sai häirekeskus sai kell 13.12 teate, et Kuningaküla külas põleb metsanoorendik ja pinnas umbes 15 hektari ulatuses. Raskendatud ligipääsu tõttu transporditi päästevarustus kohale piirivalve veesõidukitega. Tulekahjule pandi öösel piir, kuid kustutustööd ning tulepesade otsimine jätkub endiselt. Põlenud ala on umbes 20 hektarit.

Kustutustöödele kaasatud politsei- ja piirivalveameti lennusalga helikopter tegi kustutustöödel 40 veerünnet.

Põlengualalt leiti Teise maailmasõja aegsed lõhkekehad, mille tegid kahjutuks demineerijad.

Päästeameti pressiesindaja sõnul kutsus päästeamet eile appi politsei- ja piirivalveameti kopteri ning paadid, sest suur osa voolikutest tuli päästjatel kohale vedada käsitsi.

Tulekahju inimesi ei ohusta.

Päästeamet toonitab, et Ida- ja Lõuna-Eesti metsades on väga suur tuleoht ning kulu põletamine keelatud. Selle, kuidas lahtise tulega õigesti ümberkäia, on päästeamet pannud illustreeritud juhendile (avaneb uues aknas).

Kaarti suurendades on näidatud Kuningaküla piirkond, mitte põlengu ala.

Toimetaja: Greete Palmiste, Marek KuulJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema