Clinton võitis USA Neitsisaartel kõik seitse delegaati ({{commentsTotal}})

Hillary Clinton ja Bernie Sanders.
Hillary Clinton ja Bernie Sanders. Autor/allikas: Lucas Jackson/Reuters/Scanpix

USA demokraatide presidendikandidaadiks pürgiv Hillary Clinton võitis laupäeval Ühendriikide Neitsisaarte eelvalimistel kõik seitse delegaati ja jättis vastaskandidaadi Bernie Sandersi tühjade kätega.

Sellega on Clintonil puudu vaid 60 delegaati 2383-st, mis tagaks talle novembrikuisteks valimisteks demokraatide presidendikandidaadi koha.

Demokraatliku Partei teatel kogus Clinton 84,2 protsenti häältest ja Sanders sai 12,2 protsenti. Partei valimisreeglite järgi peab delegaadi saamiseks koguma vähemalt 15 protsenti häältest.

2008. aasta valimistel võitis Barack Obama Neitsisaartel Clintonit sama suurelt - 90-8.

Väikestes Antillides asuvad Neitsisaared on üks viiest USA territooriumist, mis viib küll läbi presidendikandidaadi eelvalimised, kuid millel ei ole õigust novembris presidendivalimistel osaleda.

Clintonil on praegu 1776 delegaati Sandersi 1501 vastu, kuid koos superdelegaatidega on tema edumaa suurem: 2323-1547. Võiduks on vaja 2383 delegaati.

Järgmisel nädalal algab eelvalimiste lõpuspurt. Teisipäeval on hääletused kuues osariigis, seal hulgas New Jerseys ja Californias. Kaalul on 694 delegaati. Viimasena on eelvalimised 14. juunil Columbia ringkonnas.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema