Clinton võitis USA Neitsisaartel kõik seitse delegaati ({{commentsTotal}})

Hillary Clinton ja Bernie Sanders. Autor: Lucas Jackson/Reuters/Scanpix

USA demokraatide presidendikandidaadiks pürgiv Hillary Clinton võitis laupäeval Ühendriikide Neitsisaarte eelvalimistel kõik seitse delegaati ja jättis vastaskandidaadi Bernie Sandersi tühjade kätega.

Sellega on Clintonil puudu vaid 60 delegaati 2383-st, mis tagaks talle novembrikuisteks valimisteks demokraatide presidendikandidaadi koha.

Demokraatliku Partei teatel kogus Clinton 84,2 protsenti häältest ja Sanders sai 12,2 protsenti. Partei valimisreeglite järgi peab delegaadi saamiseks koguma vähemalt 15 protsenti häältest.

2008. aasta valimistel võitis Barack Obama Neitsisaartel Clintonit sama suurelt - 90-8.

Väikestes Antillides asuvad Neitsisaared on üks viiest USA territooriumist, mis viib küll läbi presidendikandidaadi eelvalimised, kuid millel ei ole õigust novembris presidendivalimistel osaleda.

Clintonil on praegu 1776 delegaati Sandersi 1501 vastu, kuid koos superdelegaatidega on tema edumaa suurem: 2323-1547. Võiduks on vaja 2383 delegaati.

Järgmisel nädalal algab eelvalimiste lõpuspurt. Teisipäeval on hääletused kuues osariigis, seal hulgas New Jerseys ja Californias. Kaalul on 694 delegaati. Viimasena on eelvalimised 14. juunil Columbia ringkonnas.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.