Liibüa peaminister välistas rahvusvahelise sõjalise sekkumise ({{commentsTotal}})

ISIS-e lipud ja relvad.
ISIS-e lipud ja relvad. Autor/allikas: AFP/STR/Scanpix

Liibüa ÜRO-toetatud ühtsusvalitsuse peaminister Fayez al-Sarraj välistas rahvusvahelise sõjalise sekkumise võitlusse sunniitliku äärmusrühmitusega Islamiriik (IS), mis on tegutsenud riigis alates 2014. aastast.

Umbes 25 riiki, nende seas USA ja Venemaa, leppis eelmisel kuul kokku, et aitavad Liibüal relvastuda džihadistide vastu.

Peaminister Sarraj aga ütles Prantsuse ajalehele Journal du Dimanche, et ta ei luba võõrvägesid riiki.

"Tõsi on, et me vajame rahvusvaheliselt kogukonnalt abi meie võitluses terrorismi vastu, ning tõsi on, et seda oleme juba ka saanud," ütles ta pühapäeval avaldatud intervjuus.

"Kuid me ei räägi rahvusvahelisest sekkumisest," ütles Sarraj ja lisas, et välisvägede kohalolek oleks "vastuolus meie põhimõtetega".

"Pigem vajame satelliidifotosid, luuret, tehnilist abi, mitte pommitamisi," sõnas ta.

Kaks kuud tagasi Tripolis loodud rahvusliku kokkuleppe valitsus on püüdnud vägivallast haaratud Liibüat ühendada ning kehtestada kontrolli kogu riigi territooriumil.

Liibüa väed peavad praegu lahinguid, et jõuda džihadistide tähtsasse tugipunkti Sirtesse.

Sarraj ütles Journal du Dimanche'ile, et "täielik võit IS-i üle Sirtes on lähedal".

"Me loodame, et see sõda terrorismi vastu suudab ühendada Liibüa. Kuid see võtab aega. Ja rahvusvaheline kogukond.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics