Herkel: Reformierakonna valitsusperiood on piduriks kõikidele reformidele ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
12 pilti
Autor: Rene Suurkaev / ERR

Vabaerakonna esimees Andres Herkel märkis erakonna üldkoosolekul peetud kõnes, et Reformierakonna valitsusaeg on kujunenud liiga pikaks ning see on piduriks kõigile tõsiseltvõetavatele reformidele.

"Reformierakonna valitsusperiood on kestnud liiga kaua ning see on muutunud piduriks kõigile tõsiseltvõetavamatele reformidele," leidis Herkel.

Herkel tõi näiteks sel nädalal riigikogus arutusel olnud maksuvaba tulu otsustava tõstmise, mis kaetakse üksikisiku tulumaksu määra tõstmisega. "Taas tunnistasid sotsid, et Reformierakonnale truuks jäädes ei saa nad hääletada nii, nagu süda käsiks. IRL rääkis taas madalapalgaliste maksuvabastusest, mille administreerimisega on maksuametil suuri probleeme. See on tüüpiline näide, kus midagi ei saa paremaks muuta, sest osa erakondi on andnud end Reformierakonna pantvangiks," märkis Herkel.

Tema sõnul pidurdab Reformierakond uusi ideid ning püüab kalevi alla suruda kogu maksudebati, mida Eesti väga vajab ning mille osas ka Vabaerakond tegi märtsis toimunud maksukonverentsiga olulise avangu.

"Eesti lihtsalt ei saa edasi minna süsteemitu vastutustundetusega. Ehk nagu Taavi Rõivase valitsus alustas – kraapides aktsiiside ja muude ettevõtlust pidurdavate maksude pealt kokku raha, et siis valimislubaduste enampakkumine kinni maksta," ütles Herkel.

Herkeli kinnitusel ei saa ta aru, kuidas on võimalik tagada Eesti sotsiaalsüsteemi edasine toimimine, kui igal aastal lahkub tööturult umbes 6400 kätepaari, umbes 3400 inimest läheb vanaduspensionile ning valitsus lahendusi ei paku.

"Kuid Reformierakonnal on kombeks valusad probleemid homse varna riputada, nagu Estonian Airile keelatud riigiabi osutades, nagu nüüd kardetavasti tehakse uue lennufirmaga. Ma ei peatu korruptsioonil Tallinna Sadamas, mille tekkepõhjuseid peagi valgustab Artur Talviku raport. Kõige selle juures on aga üks uskumatu ülbus veel. Nimelt on Reformierakond asunud oma sapiste märkustega end lahti haakima riigikontrollist – umbes nagu Keskerakond haakis end lahti Eesti õigussüsteemist," rääkis Herkel.

Herkeli sõnul ilmus sel nädalal ka justiitsministeeriumi analüüs Eesti poliitilise süsteemi kohta, mis sisaldub mitmeid tõdemusi alates üleminekust nn avatud valimisnimekirjadele, mis haakuvad Vabaerakonna demokraatiapaketi põhimõtetega.

"Jällegi, kõik sellesuunalised algatused on seni Reformierakonna taha kinni jäänud. Hiljemalt 2019. aastal peab Vabaerakond selle piduri Eesti arengul eest ära lükkama," leidis Herkel.

Toimetaja: Marek Kuul, Greete PalmisteLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.