Alkoholisurmade arv püsib tarbimise vähenemisest hoolimata kõrge ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1465190625000 | amCalendar}}

Alkoholitarbimine on Eestis küll vähenenud, kuid alkoholitarbimisest tingitud surmade arv püsib samal tasemel, selgub konjunktuuriinstituudi avaldatud ülevaatest.

Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna juhataja Katrin Karolini sõnul võib alkoholitarbimise languse üle heameelt tunda, kuid olukord ei ole sellegipoolest hea, sest alkoholisurmad sama trendi ei järgi, vahendasid ERR-i teleuudised.

Ta lisas, et Eesti ei saa leppida olukorraga, kus 100 000 elaniku kohta sureb igal aastal alkoholi tagajärjel vähemalt 57 inimest.

Konjunktuuriinstituudi teatel on alkoholitarbimise vähenemise põhjusteks ühiskonnas toimuv hoiakute muutus. Absoluutalkoholi tarbiti Eestis eelmisel aastal 8,7 liitrit elaniku kohta.

Uuring: illegaalse alkoholi turg on muutunud varjatumaks ja väiksemaks

Möödunud nädalal avaldatud varimajanduse uuringust selgus, et Eesti elanikud eelistavad üha enam legaalse alkoholi ostmist. Samuti selgus, et võrreldes mõneteiste aasta taguse ajaga teavad järjest vähemad inimesed ka seda, kust illegaalset alkoholi hankida - see näitabki turu varjatust.

Kuigi trend on 1997. aastast alates liikunud legaalse alkoholi eelistamise suunas, kaldus legaalse ja illegaalse alkoholi tarbimise vahel tasakaal majanduskriisi aastatel pisut taas ebaseadusliku poolele, mil illegaalse alkoholi ostmist tunnistas üheksa protsenti vastanutest. Näitaja oli nelja aastaga tõusnud kolmekordseks: 2007. aastal ostis salaalkoholi vaid kolm protsenti uuringus osalejatest. 2015. aastal on näitaja langenud neljale protsendile ehk kriisieelsele tasmele. Mõlemad väga madalad tulemused, sest näiteks 1997. aastal ostis alkoholi mustalt turult iga kolmas uuringuküsimustele vastanu.

Ka on muutunud suhtumine illegaalsesse alkoholi. Üha suurem osa uuringus osalejatest selgitab, et salaalkoholi ostmine on neile põhimõtteliselt vastumeelt. Samuti eelistatakse legaalset alkoholi, sest arvatakse, et selle puhtuses saab olla kindlam ning et salaalkohol on tervisele ohtlikum ja selle kvaliteet on halvem.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema