Alkoholisurmade arv püsib tarbimise vähenemisest hoolimata kõrge ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix
{{1465190625000 | amCalendar}}

Alkoholitarbimine on Eestis küll vähenenud, kuid alkoholitarbimisest tingitud surmade arv püsib samal tasemel, selgub konjunktuuriinstituudi avaldatud ülevaatest.

Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna juhataja Katrin Karolini sõnul võib alkoholitarbimise languse üle heameelt tunda, kuid olukord ei ole sellegipoolest hea, sest alkoholisurmad sama trendi ei järgi, vahendasid ERR-i teleuudised.

Ta lisas, et Eesti ei saa leppida olukorraga, kus 100 000 elaniku kohta sureb igal aastal alkoholi tagajärjel vähemalt 57 inimest.

Konjunktuuriinstituudi teatel on alkoholitarbimise vähenemise põhjusteks ühiskonnas toimuv hoiakute muutus. Absoluutalkoholi tarbiti Eestis eelmisel aastal 8,7 liitrit elaniku kohta.

Uuring: illegaalse alkoholi turg on muutunud varjatumaks ja väiksemaks

Möödunud nädalal avaldatud varimajanduse uuringust selgus, et Eesti elanikud eelistavad üha enam legaalse alkoholi ostmist. Samuti selgus, et võrreldes mõneteiste aasta taguse ajaga teavad järjest vähemad inimesed ka seda, kust illegaalset alkoholi hankida - see näitabki turu varjatust.

Kuigi trend on 1997. aastast alates liikunud legaalse alkoholi eelistamise suunas, kaldus legaalse ja illegaalse alkoholi tarbimise vahel tasakaal majanduskriisi aastatel pisut taas ebaseadusliku poolele, mil illegaalse alkoholi ostmist tunnistas üheksa protsenti vastanutest. Näitaja oli nelja aastaga tõusnud kolmekordseks: 2007. aastal ostis salaalkoholi vaid kolm protsenti uuringus osalejatest. 2015. aastal on näitaja langenud neljale protsendile ehk kriisieelsele tasmele. Mõlemad väga madalad tulemused, sest näiteks 1997. aastal ostis alkoholi mustalt turult iga kolmas uuringuküsimustele vastanu.

Ka on muutunud suhtumine illegaalsesse alkoholi. Üha suurem osa uuringus osalejatest selgitab, et salaalkoholi ostmine on neile põhimõtteliselt vastumeelt. Samuti eelistatakse legaalset alkoholi, sest arvatakse, et selle puhtuses saab olla kindlam ning et salaalkohol on tervisele ohtlikum ja selle kvaliteet on halvem.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.