Hongkongis mälestati Taevase Rahu väljakul hukkunuid ({{commentsTotal}})

Hongkongis peeti mälestusteenistus 1989. aastal Taevase Rahu väljakul Pekingis arreteeritud ja hukkunud meeleavaldajate mälestuseks.

27 aastat tagasi surusid Hiina võimud maha tudengite meeleavalduse inimõiguste ja demokraatia toetuseks ning eri hinnangutel said surma mitusada kuni tuhat inimest, vahendasid ERR-i teleuudised.

Hong Kongis kogunes veriseid sündmuseid meenutama tuhandeid inimesi. Kui mujal Hiinas on Taevase Rahu väljakul toimunud sündmuste meenutamine rangelt keelatud, siis Hongkong on Hiina territooriumil ainus paik, kus mälestusteenistused on lubatud.

Mõned mälestusteenistusele kogunenud kasutasid aga võimalust kuulutada poliitilisi sõnumeid Hong Kongi võimalikust iseseisvumisest Hiina võimu alt.

Toimetaja: Aleksander Krjukov{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised