Maakler: mõned Tartu üürikorterite omanikud lisavad lepingusse sügisese hinnatõusu tingimuse ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Suvevaheaeg ja koolide lõpetamine ei jäta mõjutamata üürikorterite turgu Tartus. Domus Kinnisvara maakleri Kersti Luige sõnul on praegu nii nõudjate kui ka pakkujate jaoks algamas kõige magusam periood, sest paljud lõpetajad loobuvad oma üüripinnast, uued tulijad soovivad aga elupaika leida.

Luik selgitas ERR-i raadiouudistele, et mõned korteriomanikud on üürnike lahkumise tõttu langetanud talveperioodil üürihinda, kuid tudengite saabudes hakkavad vabade korterite hind Tartu üüriturul taas kasvama.

See tähendab, et vabade korterite hinnad hakkavad kasvama just augustikuu lõpul. Domus kinnisvara maakler Kersti Luigele on praegustel üüriturul silma jäänud omanikud, kes augustikuuni küsivad üürnikelt madalamat hinda. "Üürilepingusse on lisatud klausel, et alates augustikuus tõuseb hind ja kui üürnikel on soovi, siis nad võivad korterit kõrgema hinnaga edasi üürida," lisas Luik.

Asjatundjate sõnul tuleb korraliku korteri eest välja käia mitusada eurot. Eelistatumad piirkonnad on Tartus kesklinn ja selle lähiümbrus. Võrreldes paarikümne aasta taguse ajaga on muutunud väiksemaks tudengite tung Annelinna ning kasvanud on Ülejõe piirkonna populaarsus.

Vähem kindlustatud tudengitel väga valikut ei ole

Vahendustasuta üürikortereid pakkuva veebiteenuse Konku looja Joonas Põdra sõnul tudengitel väga palju valikuvõimalusi pole, kuna hind teeb oma töö. "Kui sa tuled tagasihoidliku sissetulekuga perest, siis sa saad riigilt toetust, mille suurus on umbes 135 eurot kuus," märkis Põder.

Tema arvates oleks loogiline, et selle toetuse abil saab tudeng endale elamispinna, kuid praegusel turul on nii väikese tasu eest korteri üürimine Põdra sõnul suhteliselt utoopiline. "Selle raha eest saad endale võib olla kuskile riidekapi üürida," nentis Põder.

Toimetaja: Allan RajaveeMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.