USA merevägi kehtestas Jaapanis teenivatele sõduritele alkoholikeelu ({{commentsTotal}})

USA mereväelane New Yorgis
USA mereväelane New Yorgis Autor/allikas: Eduardo Munoz Alvarez/AFP/Scanpix

USA merevägi teatas esmaspäeval, et on kehtestanud alkoholikeelu oma Jaapanis teenivale personalile pärast Ühendriikide mereväe ohvitseri purjuspäi autoroolist tabamist.

USA merevägi Jaapanis teatas esmaspäeval avalduses, et kõikjal riigis teenivatel Ühendriikide sõduritel on keelatud määramata ajaks juua alkoholi oma baasis ja väljaspool seda. "Oleme aastakümneid nautinud tugevaid suhteid jaapani rahvaga," ütles USA mereväe komandör Jaapanis Matthew Carter. Ta rõhutas, et igal meremehel lasub kohustus mõista, kuidas meie teod mõjutavad neid suhteid ja USA-Jaapani liitlassuhet tervikuna.

USA, millel on Jaapanis 47 000 sõdurit, on üha suurema surve all ohjeldada oma sõjaväelaste halba käitumist riigis.

Eelmisel kuul vahistati Okinawa saarestikus asuva USA sõjaväebaasi töötaja, kes väidetavalt viibis kohas, kus leiti 20-aastase Okinawa naise surnukeha. Politsei kahtlustab, et naine vägistati ja tapeti.

USA sõjaväelaste kuriteod on tekitanud Okinawa elanikes pahameelt ja see on tekitanud pingeid Washingtoni ja tema tähtsa liitlase Tokyo vahel.

Ühendriikide president Barack Obama lubas mais rakendada meetmeid USA sõjaväelaste kuritegude ärahoidmiseks ning sõjavägi kehtestas Jaapanis teenivatele sõduritele liikumiskeelu ja muud piirangud.

Sellele vaatamata peeti nädalavahetusel Okinawal kinni USA ohvitser, kes sõitis väidetavalt purjuspäi tänaval vales suunas ja vigastas kaht inimest, neist üht tõsiselt, teatas Okinawa politsei.

Peaminister Shinzo Abe ütles esmaspäeval valitsusametnikele ja valitseva Liberaaldemokraatliku Partei liikmetele, et purjuspäi autojuhtimise juhtum "on äärmiselt taunitav, sest see juhtus vahetult pärast seda, kui nad lubasid teha jõupingutusi distsipliini tugevdamiseks", edastas uudisteagentuur Jiji Press.

Okinawalased toetasid pühapäevastel kohalikel valimistel ülekaalukalt ametisolevat kuberneri Takeshi Onagat, kes tahab kolida USA Futenma baasi saarelt ära.

Jaapani valitsuse pressiesindaja Yoshihide Suga sõnul ei ole valimistulemusel mõju Jaapani-USA kokkuleppele kolida baas saare teise ossa. Suga kordas valitsuse positsiooni, et "see on ainus lahendus".

Okinawal asub üle poole Jaapanis teenivatest Ühendriikide sõduritest.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics