Audiogalerii 6. juunil: Jõerüüdi kohtumisest EKRE-ga, Nestori kindlast kandidatuurist, paremäärmuslase terroriplaanidest ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte 6. juuni sündmustest, mis on uudispäeva kujundanud.

Jõerüüt tühistas oma kohtumise EKRE-ga

Sel neljapäeval pidi toimuma kohtumine presidendikandidaadi kandidaadi Jaak Jõerüüdi ja EKRE fraktsiooni vahel.

See jääb nüüd ära, sest Jõerüüt otsustas, et ei soovi siiski konservatiividega kohtuda, kuna tema hinnangul otsib EKRE endale Mart Helme kõrvale varukandidaati, kellega blokeerida riigikogus toimuvaid valimisvoore.

Nestor nimetas tõsisemate konkurentidena Kaljuranda, Kallast ja Jõksi

Sotsiaaldemokraatide presidendikandidaat Eiki Nestor ütles, et tema kandidatuur on nüüd kindel.
Samuti leidis Nestor, et tal on arvestav toetus ka teiste erakondade saadikute seas.

Tema hinnangul pakuvad talle tõsisemat konkurentsi Marina Kaljurand, Siim Kallas ja Allar Jõks.

Ukraina võimud pidasid kinni jalgpalli EM-il rünnakut kavandanud Prantsusmaa paremäärmuslase

Ukraina võimude sõnul on nad kinni pidanud 25-aastase paremäärmuslasest Prantsusmaa meeskodaniku, kes kavandas sel neljapäeval algaval Euro 2016 jalgpalliturniiril vähemalt 15 erinevat terrorirünnakut.

Ukraina julgeolekuteenistuse SBU juhi Vassõl Hrõtsaki sõnul leiti mehe valdusest viis automaati AK-47, 5000 padrunit, 100 detonaatorit, kaks raketiheitjat ja 125 kilogrammi dünamiiti.

Maakler: mõned Tartu üürikorterite omanikud lisavad lepingusse sügisese hinnatõusu tingimuse

Suvevaheaeg ja koolide lõpetamine ei jäta mõjutamata üürikorterite turgu Tartus. Domus Kinnisvara maakleri Kersti Luige sõnul on praegu nii nõudjate kui ka pakkujate jaoks algamas kõige magusam periood, sest paljud lõpetajad loobuvad oma üüripinnast, uued tulijad soovivad aga elupaika leida.

Kersti Luigele on praegustel üüriturul silma jäänud omanikud, kes augustikuuni küsivad üürnikelt madalamat hinda. "Üürilepingusse on lisatud klausel, et alates augustikuus tõuseb hind ja kui üürnikel on soovi, siis nad võivad korterit kõrgema hinnaga edasi üürida," lisas Luik.

Arstide liidu eetikakomisjoni liige: ilma ravimifirmadeta soliidseid konverentse ega koolitusi ei korralda

Arstide liidu eetikakomisjoni liige Indrek Oro märkis, et ravimifirmade tegevus arstide toetamisel ja koolitamisel pole Eestis probleemiks. Samuti lisas Oro, et ilma farmaatsiaettevõtete toetuseta soliidseid konverentse ja koolitusi korraldada ei saaks.

Toimetaja: Allan Rajavee, Siim LõviKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.