Audiogalerii 6. juunil: Jõerüüdi kohtumisest EKRE-ga, Nestori kindlast kandidatuurist, paremäärmuslase terroriplaanidest ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte 6. juuni sündmustest, mis on uudispäeva kujundanud.

Jõerüüt tühistas oma kohtumise EKRE-ga

Sel neljapäeval pidi toimuma kohtumine presidendikandidaadi kandidaadi Jaak Jõerüüdi ja EKRE fraktsiooni vahel.

See jääb nüüd ära, sest Jõerüüt otsustas, et ei soovi siiski konservatiividega kohtuda, kuna tema hinnangul otsib EKRE endale Mart Helme kõrvale varukandidaati, kellega blokeerida riigikogus toimuvaid valimisvoore.

Nestor nimetas tõsisemate konkurentidena Kaljuranda, Kallast ja Jõksi

Sotsiaaldemokraatide presidendikandidaat Eiki Nestor ütles, et tema kandidatuur on nüüd kindel.
Samuti leidis Nestor, et tal on arvestav toetus ka teiste erakondade saadikute seas.

Tema hinnangul pakuvad talle tõsisemat konkurentsi Marina Kaljurand, Siim Kallas ja Allar Jõks.

Ukraina võimud pidasid kinni jalgpalli EM-il rünnakut kavandanud Prantsusmaa paremäärmuslase

Ukraina võimude sõnul on nad kinni pidanud 25-aastase paremäärmuslasest Prantsusmaa meeskodaniku, kes kavandas sel neljapäeval algaval Euro 2016 jalgpalliturniiril vähemalt 15 erinevat terrorirünnakut.

Ukraina julgeolekuteenistuse SBU juhi Vassõl Hrõtsaki sõnul leiti mehe valdusest viis automaati AK-47, 5000 padrunit, 100 detonaatorit, kaks raketiheitjat ja 125 kilogrammi dünamiiti.

Maakler: mõned Tartu üürikorterite omanikud lisavad lepingusse sügisese hinnatõusu tingimuse

Suvevaheaeg ja koolide lõpetamine ei jäta mõjutamata üürikorterite turgu Tartus. Domus Kinnisvara maakleri Kersti Luige sõnul on praegu nii nõudjate kui ka pakkujate jaoks algamas kõige magusam periood, sest paljud lõpetajad loobuvad oma üüripinnast, uued tulijad soovivad aga elupaika leida.

Kersti Luigele on praegustel üüriturul silma jäänud omanikud, kes augustikuuni küsivad üürnikelt madalamat hinda. "Üürilepingusse on lisatud klausel, et alates augustikuus tõuseb hind ja kui üürnikel on soovi, siis nad võivad korterit kõrgema hinnaga edasi üürida," lisas Luik.

Arstide liidu eetikakomisjoni liige: ilma ravimifirmadeta soliidseid konverentse ega koolitusi ei korralda

Arstide liidu eetikakomisjoni liige Indrek Oro märkis, et ravimifirmade tegevus arstide toetamisel ja koolitamisel pole Eestis probleemiks. Samuti lisas Oro, et ilma farmaatsiaettevõtete toetuseta soliidseid konverentse ja koolitusi korraldada ei saaks.

Toimetaja: Allan Rajavee, Siim LõviMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema