Kuriteokahtlusega Lember sai maaomavalitsusliidult teenetemärgi ({{commentsTotal}})

Kajar Lember Autor: Postimees/Scanpix

Kohalikke omavalitsusi ühendav Eesti Maaomavalitsuste Liit andis oma 95. sünnipäeval teenetemärgi hiljuti kuriteokahtlustuse saanud Kajar Lemberile.

"See otsus oli tehtud enne seda, kui need teised asjad päevavalgele tulid," ütles Postimehele liidu aseesimees, Kambja vallavanem Ivar Tedrema. Kuna tänasel päeval on Lemberile esitatud vaid kahtlustus, ei näinud liit põhjust otsust ka ümber vaadata.

Tedrema sõnul pälvis ka Tabivere vallavolikogu tööd 10 aastat juhtinud Lember teenetemärgi hea koostöö eest liiduga.

Maaomavalitsuste hõbemärk antakse isikule, kes on oma tegevusega kaasa aidanud liidu arengule.

Lisaks Lemberile said hõbemärgi Aimi Vaimel, Jüri Ott, Mart Võrklaev, Andres Laisk, Lauri Luur, Aare Vabamägi ja Rain Sangernebo.

Toimetaja: Priit LutsMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.