Soini kohtus Moskvas Lavroviga: Putin saabub juulis Soome visiidile ({{commentsTotal}})

{{1465221888000 | amCalendar}}

Soome välisminister Timo Soini kohtus täna Moskvas oma Vene kolleegi Sergei Lavroviga. Muuhulgas tehti ka teatavaks, et juuli alguses saabub Soome visiidile Venemaa president Vladimir Putin.

Pressikonverentsil kerkisid kõige rohkem esile NATO ja Ukrainaga seotud teemad, vahendasid Yle ja "Aktuaalne kaamera".

Näiteks küsiti välisministritelt kommentaare täna algavate Baltops mereväeõppuste kohta.

Soini märkis, et selliseid õppusi on ennegi olnud ning selle eesmärgiks on vaid tugevdada Soome kaitsevõimet. Soome välisminister rõhutas, et Rootsi ja NATO-ga koostöös tehtavad õppused pole kellegi vastu suunatud.

"Seda sorti õppusi, sellist tegevust on korraldatud juba 1993. aastast peale, seega pole see midagi uut ja muidugi on Soome ainus eesmärk neis asjus tugevdada meie enda võimekust ja meie enda kaitset. See on kindel. Mingil juhul pole see suunatud kellegi teise vastu," lausus Soini.

Välisminister Lavrov aga kordas pressikonverentsil varemgi välja öeldud seisukohti, mille kohaselt NATO lähenemine Venemaa piiridele sunnib Moskvat vastusamme astuma.

Lavrovi hinnangul luuakse NATO-s praegu Venemaa-vastast hüsteeriat ning üritatakse sellesse kaasata ka teisi riike. "Me ei varja oma negatiivset hoiakut NATO sõjalise taristu nihkumise suhtes vastu meie piire, teiste riikide tõmbamisele organisatsiooni sõjalisse tegevusse," rääkis ta.

Allianss kasutab tema hinnangul Venemaad vaid ettekäändena, et oma eksistentsi õigustada ja Euroopa pinnal sõjalist jõudu suurendada. "Kõik ausad ja targad poliitikud teavad, et Venemaa ei ründaks kunagi NATO liikmesriiki," lisas ta ning nentis, et "USA ei soovi Euroopat vabaks lasta".

Lisaks süüdistas Venemaa välisminister taas kord Ukrainat, et viimane ei täida Minski rahuleppe tingimusi ega astu otsedialoogi Ida-Ukraina separatistlike piirkondadega. Lavrovi arvates peaks Kiiev õppima Soomelt, kuidas rahvusvähemusi kohelda ning lõpetama Donbassi elanike alavääristamise.

Lavrov tunnistas, et Ukraina teemal vesteldi tänase külalise ettepanekul. Soini omakorda lausus, et Minski rahuleppe ja selle rakendamise teemadel on Soome ja Venemaa vahel eriarvamusi, kuid ka nendest sai täna avameelselt räägitud.

Positiivse arenguna tõi Soini esile selle, et koostöö Soome ja Venemaa piiri haldamisel toimib hästi.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.