Soini kohtus Moskvas Lavroviga: Putin saabub juulis Soome visiidile ({{commentsTotal}})

{{1465221888000 | amCalendar}}

Soome välisminister Timo Soini kohtus täna Moskvas oma Vene kolleegi Sergei Lavroviga. Muuhulgas tehti ka teatavaks, et juuli alguses saabub Soome visiidile Venemaa president Vladimir Putin.

Pressikonverentsil kerkisid kõige rohkem esile NATO ja Ukrainaga seotud teemad, vahendasid Yle ja "Aktuaalne kaamera".

Näiteks küsiti välisministritelt kommentaare täna algavate Baltops mereväeõppuste kohta.

Soini märkis, et selliseid õppusi on ennegi olnud ning selle eesmärgiks on vaid tugevdada Soome kaitsevõimet. Soome välisminister rõhutas, et Rootsi ja NATO-ga koostöös tehtavad õppused pole kellegi vastu suunatud.

"Seda sorti õppusi, sellist tegevust on korraldatud juba 1993. aastast peale, seega pole see midagi uut ja muidugi on Soome ainus eesmärk neis asjus tugevdada meie enda võimekust ja meie enda kaitset. See on kindel. Mingil juhul pole see suunatud kellegi teise vastu," lausus Soini.

Välisminister Lavrov aga kordas pressikonverentsil varemgi välja öeldud seisukohti, mille kohaselt NATO lähenemine Venemaa piiridele sunnib Moskvat vastusamme astuma.

Lavrovi hinnangul luuakse NATO-s praegu Venemaa-vastast hüsteeriat ning üritatakse sellesse kaasata ka teisi riike. "Me ei varja oma negatiivset hoiakut NATO sõjalise taristu nihkumise suhtes vastu meie piire, teiste riikide tõmbamisele organisatsiooni sõjalisse tegevusse," rääkis ta.

Allianss kasutab tema hinnangul Venemaad vaid ettekäändena, et oma eksistentsi õigustada ja Euroopa pinnal sõjalist jõudu suurendada. "Kõik ausad ja targad poliitikud teavad, et Venemaa ei ründaks kunagi NATO liikmesriiki," lisas ta ning nentis, et "USA ei soovi Euroopat vabaks lasta".

Lisaks süüdistas Venemaa välisminister taas kord Ukrainat, et viimane ei täida Minski rahuleppe tingimusi ega astu otsedialoogi Ida-Ukraina separatistlike piirkondadega. Lavrovi arvates peaks Kiiev õppima Soomelt, kuidas rahvusvähemusi kohelda ning lõpetama Donbassi elanike alavääristamise.

Lavrov tunnistas, et Ukraina teemal vesteldi tänase külalise ettepanekul. Soini omakorda lausus, et Minski rahuleppe ja selle rakendamise teemadel on Soome ja Venemaa vahel eriarvamusi, kuid ka nendest sai täna avameelselt räägitud.

Positiivse arenguna tõi Soini esile selle, et koostöö Soome ja Venemaa piiri haldamisel toimib hästi.

Toimetaja: Laur ViirandTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema