Kasahstani rünnakuteseerias hukkus kokku 15 ja sai viga ligi 40 inimest ({{commentsTotal}})

Valvekaamera pilt tulistamisest Aktöbe tänaval. Autor: Video stoppkaader.

Kasahstanis Aktöbes sai äärmuslaste pühapäevastes rünnakutes haavata vähemalt 38 inimest, teatas Kasahstani tervishoiuminister Tamara Dusenova esmaspäeval.

Relvastatud isikud ründasid pühapäeval Aktöbes kaht relvapoodi ja tungisid seejärel sõjaväebaasi territooriumile. Kasahstani võimud teatasid pühapäeval nelja ründaja tapmisest ja seitsme kinnipidamisest. Ründajad tapsid kolm tsiviilisikut ja kolm sõdurit, vahendasid BNS, BBC ja Unian.

Esmaspäeval teatasid Kasahhi võimud veel viie ründaja tapmisest ja kahe kinnipidamisest.

"Seoses rünnakutega osutati meditsiiniabi 38 isikule. Kaks inimest suri, 20 viibib haiglaravil, neist üheksa seisund on raske. Ülejäänud kannatanute seisund oli kergem ja neile osutati esmaabi kohapeal," ütles minister esmaspäeval valitsuse istungil.

Seoses juhtunuga peatati pühapäeval kogu linnas ühistransport ning inimestel tuli operatsiooni lõpuni siseruumides püsida.

Siseministeeriumi pressiesindaja Almas Sadubajev märkis, et ründajad olid "äärmusliku mittetraditsioonilise ususliikumise järgijad". Tavaliselt on Kasahstani võimud sellisel viisil määratlenud islamiäärmuslasi.

Üldiselt on islamiäärmuslaste terrorirünnakud Kasahstanis haruldased, kuid Venemaa piiri ääres asuvas Aktöbes on selliseid intsidente varemgi ette tulnud - näiteks leidis seal 2011. aastal aset riigi esimene suitsiiditerroristi poolt korraldatud rünnak.

Kohaliku meedia teatel aga kahtlustatakse rünnaku korraldamises ja riigipöörde kavandamises ärimees Tohtar Tulešovit, kes peeti jaanuaris kinni seoses narkokaubanduse ja kuritegeliku grupeeringu rahastamisega.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.