Makedoonia president tühistas kõik vastuolulised armuandmised ({{commentsTotal}})

Makedoonia president Gjorge Ivanov. Autor: AFP/Scanpix

Makedoonia president Gjorge Ivanov ütles esmaspäeval, et ta tühistas kõik aprillis antud vastuolulised amnestiad kümnetele isikutele, kes olid seotud suure pealtkuulamisskandaaliga.

Ivanov peatas 12. aprillil õiguslikud sammud 56 makedoonlase suhtes, keda kahtlustati selles skandaalis. Presidendi üllatav otsus tõi kaasa rahvusvahelise hukkamõistu ja ulatuslikud protestiaktsioonid kodumaal.

Mai lõpus tühistas ta 22 poliitikule antud amnestia ning esmaspäeval veel 34 amnestiat.

"Ma otsustasin tühistada kõik ülejäänud amnestiad, mille andsin 12. aprillil," ütles Ivanov kirjalikus avalduses.

Skandaal puhkes eelmisel aastal, kui opositsiooniliider Zoran Zaev avalikustas lindistused, millest selgus, et pealt kuulati umbes 20 000 inimest, nende seas poliitikuid ja ajakirjanikke.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.