Priit Pärn saatis oma tudengitele kirja, kus teatas läbirääkimistest BFM-iga ({{commentsTotal}})

Priit Pärn. Autor: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix
{{1465233751000 | amCalendar}}

Ajalehe Eesti Ekspressi valduses on kiri, mille professor Priit Pärn saatis oma tudengitele kolm kuud tagasi. Eesti Kunstiakadeemia (EKA) juristi hinnangul oleks võinud Pärna ebalojaalsuse tõttu päevapealt ametist vabastada.

Oma animatsiooni üliõpilastele saadetud ingliskeelses kirjas kirjeldab animatsiooniosakonna professor Priit Pärn, kuidas EKA ei hinda tema tööd ning ta on alustanud läbirääkimisi Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooliga (BFM), et animatsiooniosakond sinna üle kolida, vahendas Ekspress (lisatud täismahus kiri).

Pärna kirja saatis dekanaati üks ehmunud üliõpilane ning rektor Mart Kalm palus juristil anda kirjale õiguslik hinnang. Juristi Anne-Riin Küti hinnang on karm – ebalojaalsuse tõttu tuleb töösuhe Pärnaga koheselt lõpetada.

Dekaan Andres Tali sõnul ei tahtnud EKA juhtkond siiski nii radikaalselt käituda, vaid oli valmis töörahu säilitamiseks jätkama vähemalt kuni valimisteni või töölepingu lõppemiseni (31.august).

Pärn ei osutunud ülikooli nõukogu viimasel koosolekul ainsa kandidaadina valituks vabade kunstide animatsiooniosakonna juhatajaks ja professoriks.

Pärn: kirjutaksin ka praegu oma tudengitele saadetud kirjale alla

Pärn ütles hiljem Postimehele, et tema, EKA endine rektor Signe Kivi, EKA animatsiooni osakonna dotsent Ülo Pikkov, Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land ja BFM-i juhataja Katrin Saks pidasid juba alates 2014. aastast läbirääkimisi selles osas, kus oleks animatsiooniosakonnal parem jätkata, kas BFM-is või EKA-s.

"Olen siiamaani seisukohal, et kui ma näen, et toimiv osakond, mis on ka rahvusvaheliselt väga edukas, tahetakse mingite intriigide pärast põhja lasta, siis kindlasti ei ole ma EKA patrioot, vaid näen, et see on Eesti kultuur, mis kannatab," rääkis Pärn. "Kui ma saan selle osakonna päästa sellega, et ma alustan protsessi selle üleviimiseks teise kooli, mis loodetavasti suhtub filmitegemisse teistmoodi, siis ma seda ka teen ja ma ei häbene."

"Tudengid tahavad mind tagasi ja kui nad jätkavad oma protesti, liigume samm-sammult ja vaatame, mis tuleb edasi," lisas Pärn ja kinnitas, et BFM-i ülekolimine on kindlasti üks variant.

"Ma kirjutaksin ka praegu sellele kolm kuud tagasi saadetud kirjale alla," nentis Pärn.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.